Головний військовий прокурор Віктор Чумак заявив, що не спілкується зі своїм попередником Анатолієм Матіосом, але розуміє, що хтось з прокуратури зливає йому інформацію.

Про це він сказав в інтерв’ю “BBC News Україна”.

Чумак розповів, що не спілкується зі своїм попередником і не знає, як службова інформація про огляд трьох українських кораблів, які нещодавно повернула Росія, потрапила до Матіоса.

Зокрема, 21 листопада Матіос опублікував неофіційний звіт щодо стану трьох українських кораблів, які Росія повернула Україні. У звіті йшлося про те, що з суден зникла не лише зброя та рації, а й унітази, тощо.

За словами Чумака, кораблі українська сторона прийняла “у дуже поганому стані”, тому буде відкрито кримінальну справу про розкрадання.

“Я так розумію, що певні посадові особи прокуратури південного регіону підтримують хороший зв’язок з колишнім військовим прокурором і надали йому всі ці матеріали. Зрозуміло, що це буде враховано при проведенні атестації, під час перевірки на доброчесність і таке інше”, – зазначив Чумак.

Чумак про стосунки з Матіосом: “Я з ним ніяк не спілкуюся”.

Нагадаємо, 10 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що звільнить з посади голову СБУ Івана Баканова за наявності доказів, що його консультує колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

2 вересня генпрокурор Рябошапка звільнив головного військового прокурора Анатолія Матіоса, а 11 вересня призначив на цю посаду екс-нардепа Віктора Чумака.

Ще на посаді заступника голови Офісу президента Рябошапка заявив, що не бачить необхідності в існуванні в Україні військової прокуратури і військової юстиції загалом.

29 серпня Зеленський вніс проект закону №1032, яким пропонує ліквідувати військову прокуратуру, зменшити штат прокуратури і зупинити діяльність Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів до 1 січня 2021 року.