Колишній проросійський народний депутат України Віктор Медведчук потрапив під нові санкції Євросоюзу. Тепер він не зможе в’їжджати до країн-членів ЄС навіть транзитом.

ЄС робить Україні найкращу послугу, адже він не зможе сховатись і захиститись,  а на території РФ його можуть прихлопнути в будь-який момент.

У Міністерстві закордонних справ Чехії повідомили, що Євросоюз включив до санкційного списку три організації, що працюють на Кремль, за пропозицією Чехії.

«Чеська дипломатія домоглася включення до санкційного списку ЄС трьох організацій, що працюють на Росію,» – йдеться у повідомленні відомства в соцмережі X.

Важливо зазначити, що під санкції потрапили також проросійські бізнесмени, зокрема Віктор Медведчук.

Серед організацій, які потрапили під санкції, перша – пропагандистська мережа «Голос Європи» (Voice of Europe), яку Росія використовувала для впливу на вибори до Європарламенту. До списку також увійшли проросійські бізнесмени Артем Марчевський і Віктор Медведчук, які беруть участь у російських операціях впливу.

Тепер усі санкції, які Чехія вже застосувала до юридичних осіб, поширюються на всі 27 країн-членів ЄС. Для Медведчука і Марчевського запроваджено заборону на в’їзд і транзит через усі країни Євросоюзу.

Крім того, усі кошти та економічні ресурси цих трьох юридичних осіб заморожені на всій території Євросоюзу.

Важливо зазначити, що люксову 92-метрову яхту «Royal Romance» Медведчука, яка була заарештована у водах Європи, нещодавно продали на аукціоні. Вартість судна сягала 200 мільйонів доларів, що робить його однією з найдорожчих яхт у світі.

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) разом з Адміністрацією судноплавства здійснили операцію з набуття судном статусу українського. Це перший випадок, коли Україна реалізує арештований актив такого масштабу за кордоном.