Представник Росії в ТКГ Борис Гризлов «несподівано» запропонував провести наступне засідання в очному режимі в Мінську. Українська сторона і ОБСЄ не підтримали цю ідею.

Про це повідомив один з представників української делегації в ТКГ Сергій Гармаш на своїй сторінці в Facebook.

Гармаш заявив, що подібні заяви від російської делегації «дивні», з огляду на ситуацію з коронавірусом в Росії і Білорусі.

«Звичайно ми не готові ризикувати своїм здоров’ям. Як, до речі, не загорілися таким бажанням і представники ОБСЄ», – написав він.

У середу, 21 липня, відбулася відеоконференція спільного засідання ТКГ. Наступне засідання відбудеться 27 серпня, де буде вже присутній новий спецпредставник ОБСЄ в Україні Мікко Кіннунен.

«Наступне засідання ТКГ, 26 серпня, проведе вже новий спецпредставник головуючого в ОБСЄ в Україні, громадянин Фінляндії Мікко Кіннунен. Сьогодні посол Грау попрощалася з учасниками консультацій і представила свого змінника, який розпочне виконувати обов’язки з 1 серпня», – повідомив Гармаш.

Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький заявив, що країна готова стати новим майданчиком для переговорів в ТКГ.

27 травня Леонід Кравчук запропонував перенести переговори по Донбасу з Мінська в нейтральну країну – Швейцарію або Фінляндію. Коментуючи цю пропозицію, заступник глави адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що Росія не хоче навіть обговорювати питання перенесення переговорів ТКГ щодо Донбасу з Мінська.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що «не Кравчуку вирішувати», як далі буде працювати Тристороння контактна група по Донбасу.