У наших захисників є чіткий план щодо деокупації Луганщини. Зараз же ЗСУ відбивають атаки ворога

Так, українські воїни відбили атаку російських окупантів на Білогорівку.

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Окрім того, він зазначив, що окупанти продовжують обстрілювати визволені населені пункти, “перетворюючи їх на попіл”. “Як тільки росіян вибивають з населеного пункту, вони розстрілюють його зі всіх видів озброєння”, – пояснив Гайдай.

Але, як підкреслив Гайдай, у ЗСУ розроблено чіткий план з деокупації області  і вони чітко дотримуються його.

За даними Гайдая, на Луганщину стягуються свіжомобілізовані росіяни, ув’язнені, приїхало багато техніки та ППО. А у так званій “ЛНР” поступово змінюють керівництво на представників РФ.

Також Гайдай описав ситуацію з опалюванням на окупованих частинах області. Так за його даними, жахлива ситуація з початком опалювального сезону спостерігається в окупованих містах Луганщини. Хоча у так званому “уряді лнр” хизуються 99-відсотковою готовістю до зими. 

Водночас, новосибірські фахівці ледве встигають провести роботи на системах теплопостачання Біловодського району. Обіцяють повністю відновити до 1 листопада.

“Це не централізоване опалення домівок, а під’єднання соціальних об’єктів до котелень в громаді, де бойові дії практично не проводилися. Там, де дійсно необхідна допомога спеціалістів, люди кинуті напризволяще. У Лисичанську, Сєвєродонецьку та інших містах житловий фонд залишився без опалення, подекуди вікна квартир досі без скла, а плівка вже не рятує. В багатоповерхівках пошкоджені дахи. Або повністю відсутні – їх розібрали підрядники з росії. Хотіли відремонтувати, але ще в вересні зникли в відомому напрямку”, – зазначив Гайдай. 

Місцеві жаліються, що наразі неможливо навіть наповнити газові балони – на заправках людям відмовляють.

Голова ОВА заявив, що коли наші військові дозволять заїхати у звільнені населені пункти, то місцевому населенню запропонують евакуацію на зимовий період, “а також працюватимемо, щоб забезпечити людей теплом, водою, зв’язком”.

“Багато хто з українців очікував деокупацію Луганщини такою ж швидкою, як і Харківщини. Однак саме в нашому регіоні скупчилися всі ті військові, хто біг з Харківщини”, – підсумував Гайдай.

До всьго додамо, що на Луганщині російські окупанти будують рубіж оборони від Сватового до Кремінної.

Про це повідомив військовий експерт Олег Жданов в одному з інтерв’ю.

За його словами, коли ЗСУ вийшли на лівий берег річки Оскол, окупанти відійшли основними силами та почали будувати декілька ліній оборони.

“Я так розумію, що окопи будуть наповнюватися мобілізованими в перемішку з ЧВК і регулярними частними Зброних сил Російської Федерації. Тому ми трохи уповільнили наступ на Сватово. Я так розумію, що нам теж треба перегрупуватися та піднакопичити трохи сил для подальшого просування”, – додав він.

Жданов вважає, що росіяни вирішили зробити цей рубіж опорним для Луганської області.

“Справа в тому, що ця територія була захоплена після 24 лютого і там немає жодних оборонних позицій. Якщо паде Сватово, то далі оперативний простір і можна йти на Старобільськ і на Луганськ. Ось в чому проблема. І тоді Северодонецьк і Лисичанськ опиняються у півоточенні. І треба буде або лишати війська у напівоточенні, або відводити їх до Луганська”, – підсумував есперт.