Ворог планує застосувати штурмову авіацію на східному напрямку.

Росія накопичила сотні одиниць штурмової авіації, щоб за нагоди застосувати її для удару по Україні.

Про це в коментарі для ТСН.ua повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк.

“Йдеться не про накопичення на кордоні. Ворог накопичив ударне авіаційне угруповання, яке знаходиться мінімум за 200 кілометрів від кордону. Це угруповання може бути задіяно для проведення штурмової дії на тих напрямках, де ворог буде мати якийсь успіх. На сьогодні бачимо, що жодної задачі так званої спецоперації виконано не було, жодної цілі не досягнуто. Тому вони зараз дивляться на те, де можуть здобути якихось тактичних успіхів, і потім будуть підкріплювати штурмовою авіацією”, – каже Андрій Черняк.

За словами Черняка, передусім йдеться про Донецький напрямок.

“Щодо кількості – йдеться насправді про сотні одиниць. Але скільки з цих сотень працездатних? Вони також використовують авіацію радянських часів. Важко прогнозувати те, наскільки вона в працездатному, бойовому стані”, – повідомив нам Черняк.

Своєю чергою в Повітряних силах ЗСУ неодноразово повідомляли, що ворог зараз не скеровує свою авіацію вглиб України через покращення роботи української ППО.

На запитання про те, чи є атака дронами в ніч проти 27 лютого передвісником можливого нового масованого ракетного удару по Україні, Андрій Черняк відповів нам так:

“Країна-терорист будь-якими методами намагається завдати ударів та знищити енергосистему України. Все можливо, ми не виключаємо цього”.

Своєю чергою начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що нашим захисникам більше потрібні штурмовики й ударні гелікоптери, а не американські винищувачі F-16 чи подібні бойові літаки, про які просить політичне та військове керівництво.

“На мою думку, нам потрібна штурмова авіація. F-16 і тому подібні платформи не є штурмовою авіацією. Штурмова авіація в США це, перш за все, літаки А-10 Thunderbolt II. Так само це армійська авіація, але це ударні гелікоптери типу AН-64 і так далі. Це повітряні платформи, призначені для завдавання ударів по землі”, – уточнив він у інтерв’ю “Голосу Америки“.

Воєначальник пояснив, що це виключно його суб’єктивна думка, тому інші представники України, зокрема президент Володимир Зеленський і його оточення, можуть “бачити іншу концепцію”.

Буданов також переконаний, що для досягнення перелому на полі бою на користь ЗСУ зараз найбільше потрібно інтенсифікувати постачання озброєнь нашій державі – здебільшого тих, що вже передаються партнерами.

“Саме інтенсифікація (потрібна Україні – ред.). Тому що озброєння іде, але темпи і обсяги не є достатніми для перелому. Станом на зараз. Тобто потрібно більше”, – зазначив очільник ГУР.

Відповідаючи на запитання кореспондента АрміяInform щодо останньої активізації ворожої авіації навколо Зміїного, очільник національного флоту, командувач ВМС ЗС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа зауважив, що після втрати контролю в північно-західній частині Чорного моря ворог залишив контроль повітря.

— Постійно чергують літаки винищувально-штурмової авіації, починаючи з мису Тарханкут до острова Зміїний. Ворожі ж кораблі не можуть заходити туди, тому що є ризик їх ураження нашими береговими ракетними комплексами. Звісно, наші кораблі не можуть почувати себе вільно, адже в повітрі є літаки російського чф, плюс такі самі берегові комплекси, які встановлені на березі Херсонської області і в АР Крим. Тому нам і потрібна та авіація, про яку наразі ведуться перемовини з нашими партнерами, щоб позбавити ворога панування в повітрі. Коли до ЗСУ надійде винищувально-штурмова авіація, це вже буде інша історія.