Керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк заявила, що окупаційні війська збираються тікати на лівий берег Дніпра біля Херсона.

Про це вона розповіла в ефірі телемарафону.

“Всі пам’ятають про загрозу по об’єктах критичної інфраструктури. Це виправдано певною мірою в очах ворога тим, що вони не мають успіху безпосередньо на наземному фронті і застосування авіації у них уповільнене на даний момент. Використання ракет і обстрілів реактивними системами залпового вогню певною мірою ускладнено через порушення логістики на нашій зоні відповідальності. І також є в них зрозумілий нам на даний момент меседж, що вони намагаються перебазуватися на лівий берег”, – сказала Гуменюк.

За її словами, окупанти не припиняють сіяти пропаганду та звинувачувати Україну в тому, що зробили самі.

“Насправді вони продовжують педалювати тему своєї пропаганди. Вони нагнітають ситуацію з техногеном, як ми вже говорили. Вони нагнітають ситуацію про імовірність підриву Каховської ГЕС, хоча знаємо достеменно, що вони її замінували і навіть вигнали всіх співробітників українських, залишивши тільки свій персонал. Це знову ж таки непрямий доказ заходів, які там проводяться. Намагаючись облаштувати альтернативну переправу, вони навіть свій особовий склад перевдягають у намародерене майно, не встигаючи знімати навіть цінники та бірки з цивільного одягу, який поцупили з крамниць. І зімітувати, що навіть якщо буде якийсь обстріл, ураження, то візуалізація процесу має виглядати як напад Збройних сил на цивільних громадян”, – зауважила вона.

Гуменюк підкреслила, що українські військові не б’ють по критичній інфраструктурі та по переправах, де перебуває цивільне населення.

Хочу зауважити. По-перше, ми не ведемо вогонь по об’єктах критичної інфраструктури, що може загрожувати цивільному населенню. По-друге, ми не обстрілюємо переправи, коли знаємо, що там є цивільне населення, а ми відстежуємо цю ситуацію дуже ретельно і в цьому нам допомагають сили на Херсонщині і зокрема Сили спротиву. Тому така пропаганда повернена самими пропагандистами в відповідне русло спрямована на підготовку того, що ворог готується сам спричинити, а потім звинуватити Сили оборони України” – сказала вона.

Владімір Путін прагне будь-якими методами змінити ситуацію у війні на власну користь. Один з можливих методів досягнення цієї мети – підрив Каховської ГЕС.

Немає жодних сумнівів, що в нинішній ситуації російський диктатор може дійти до краю. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив політичний експерт, голова БФ “Нова дорога” Валерій Клочок.

Підрив Каховської ГЕС не буде прирівнюватися до використання ядерної зброї, яке є порушенням міжнародних конвенцій. Втім, наслідки будуть ще гіршими, ніж від застосування тактичної ядерної зброї.

Якщо ви питаєте в мене про Путіна, чи це може бути, то згадайте Маріуполь, Бучу. Скільки там вбитих. Можна сумніватися, що Путін неадекват? Немає такого підґрунтя, щоб сумніватися в цьому,– заявив Валерій Клочок.

Відтак Росія точно може вдатися до цього підриву. Ба більше, ГУР Міноборони повідомляє, що Каховську ГЕС замінували ще у квітні – невдовзі після окупації.

“Тобто всі факти для мене є такими. Єдиний момент, який варто згадати – зараз є багато російських статей про те, що це, мовляв, Росії не вигідно. Зокрема, що Крим не буде отримувати воду. Це брехня, адже в Криму є досвід довгого існування без прісної води з України”, – відзначає фахівець.