Колишній начальник Служби безпеки президента Порошенка Юрій Федоров, звільнений указом від 3 травня, отримав звання генерал-лейтенанта.

Про це повідомляє джерело "Страни" в Адміністрації президента.

"Він все так же сидить в кабінеті президента, виконує свої обов'язки. І готується до нової посади з новим званням. Рішення вже прийнято. Із системи він нікуди не йде", – уточнює джерело.

Відомо, що Федоров створював для Порошенка атмосферу повного затишку під час його передвиборчого туру по Україні. Саме начальник охорони президента відповідав за "усунення" (починаючи від простого відведення, закінчуючи відвертими побиттям) тих українців, які хотіли задати незручні питання главі держави.

Також, як стверджують противники Порошенко, саме він відповідав за потрапляння готівки на територію Банкової. 

"Його роль починається тоді, коли потрібно пронести готівку в чорних небрендованих сумках. В особливо складних і дорогих випадках гроші перераховували безготівково", – писав у своїй книзі нардеп Олександр Онищенко, згадуючи і про те, як йому самому довелося заносити половину з 12 мільйонів кешем в АП. Крім того, за словами Онищенко, Федоров відповідав за різні специфічні доручення щодо розносу готівки зацікавленим особам.