Попри те, що у 2020-2022 роках судді Конституційного суду не розглядали справи з використанням відомостей, що становлять державну таємницю, вони все ж отримали додаткові доплати. Про це йдеться у звіті Рахункової палати про результати аудиту Конституційного суду.

За даними аудиторів, сума доплат до посадового окладу суддів за роботу в умовах режимних обмежень склала 4,99 млн грн (за 2020 рік – 1,91 млн грн, за 2021 рік – 1 млн грн, за 2022 рік – 2,01 млн грн). Ці виплати Рахункова палата назвала «непродуктивним використанням бюджетних коштів».

Як з’ясувала перевірка Рахункової палати, з 2010 року Конституційний суд не розглядав справ, де були би відомості, що становлять державну таємницю. Це підтверджується записами відповідних облікових журналів.

Таким чином, аудитори зробили висновок, що «документи з відповідними резолюціями, які б могли підтвердити роботу суддів Конституційного суду з матеріальними носіями секретної інформації, знищені після початку повномасштабної воєнної агресії РФ».

В аудиторському звіті Рахункової палати зазначено, що протягом 2020-2022 років  всі судді Конституційного суду, у тому числі судді у відставці та судді, з якими припинені трудові відносини, отримували компенсацію за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 10% посадового окладу судді.

Загалом, за вказаний період служителі Конституційного суду отримали 762,63 млн грн суддівської винагороди, що склало 93,8% від усіх видатків на цей суд.

Станом на грудень 2023 року, у Конституційному суді працює 13 служителів Феміди. Ще п’ять суддівських крісел залишаються вакантними, на них оголошено конкурсний добір.

Вчора також стало відомо, що кожному працівнику Львівської міської ради ймовірно видадуть премію у розмірі 20 тисяч гривень, можете собі уявити?

Інформацію про це у групі Львівська політика написав і депутат ЛМР від Голосу Віталій Троць.

За його даними, таке рішення прийняла бюджетна комісія Львівської міської ради. Комісію очолює представниця партії «ВАРТА» Наталка Шелестак.

Повідомляється, що така щедрість зумовлена Днем місцевого самоврядування в Україні