На Півдні ситуація залишається стабільно складною, але її контролюють українські сили оборони. Активних дій з боку ворога не спостерігається – він засів в обороні. Кількість обстрілів поменшала. 

 
Про це в ефірі одного з телеканалів відзначила керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.  

Вона пояснила, що дало такі результати. 

“Це наша методична робота по зачищенню смуги, яку ми проводимо вже протягом довгого часу, дає свої результати. Зокрема і те, що ми знищили певну частину логістики ворожого угрупування. Тримаємо під суттєвим вогневим контролем транспортні шляхи, якими б вони могли гіпотетично оновлювати цю логістику, але зараз не можуть”, – повідомила Гуменюк. 

Так, за минулу добу на вказаному напрямку було зафіксовано 30 обстрілів. Раніше мовилося про 70 – 100 за добу. Також підтверджено збиття БпЛА типу “Орлан-10”, який намагався збирати дані. 

“Є підтвердження знищення кількох одиниць автобронетехніки, якою намагалися переміщати артустановки. Ось така навіть невеличка робота дає суттєві результати”, – наголосила спікерка. 

28 березня надвечір Бериславський район атакували два винищувачі Су-35, які скинули бомби, повідомила Гуменюк. Втрат серед населення, на щастя, немає. 

“Зауважу для мешканців, це дуже потужний снаряд з великою вибуховою дією. Тому під час повітряної тривоги обов’язково переходити в укриття”, – наголосила вона. 

Крім повітряного терору, ворог не припиняє розвідувальні роботи. Так, за допомогою човнів, відібраних у місцевих мешканців, одна група намагалася розвідати обстановку, прокоментувала події минулої доби Наталія Гуменюк. 

Ця робота виявилася невдалою – човен разом з усім екіпажем пішов на дно, 
– повідомила вона про результати. 

Водночас за словами військового експерта Романа Світана, на Півдні України ЗСУ працюють над тим, аби ворог відчував тиск на лівому березі Дніпра. Українські захисники активно б’ють артилерією по об’єктах ворога на лівобережжі Херсонщини. За його словами, Сили оборони України намагаються очищати від окупантів смугу у 20 – 30 кілометрів на лівому березі Дніпра. 
 
Як пояснив Світан, це та про відстань, на якій може працювати високоточна артилерія, яка є в України. Насамперед йдеться про артилерію 155 калібру. Уздовж правого берега Дніпра збирається певна кількість наших артилерійських батарей, які з високою точністю знищують російські об’єкти на протилежному боці ріки. 

Це початок артилерійської підготовки, яка передує наступальним діям. Протягом кількох тижнів ми будемо випалювати цю смугу в 30 кілометрів. Там не залишиться жодного російського стаціонарного пункту або техніки, 
– наголосив Світан. 

Далі ж, на думку військового експерта, Збройні Сили України почнуть наступальні дії. 

У залежності від задуму командування українські захисники можуть здійснити форсування Дніпра. Світан зазначив, що це може статися у різних місцях: у районі Кінбурнської коси, біля Олешок та Херсона, або ж у Новій Каховці. 

За словами військового експерта, останній напрямок є дуже перспективним для наступальних дій ЗСУ. 

Форсування Дніпра у районі Нової Каховки відкриває шлях у буквально 70 кілометрів до Криму, зокрема до Армянська, 
– наголосив Світан. 

Він додав, що “випалювання” росіян на лівому березі Дніпра якраз і дасть нам можливість відчувати себе впевненіше при розгортанні наступальних дій у напрямку Криму. 

Якщо ЗСУ підуть у наступ на лівобережжя Херсонщини, російським загарбникам не вдасться втримати свої позиції. Адже, за словами Світана, трикутник Нова Каховка – Олешки – Армянськ фактично затиснений між узбережжям Чорного моря та самим Дніпром. 

Тобто наш вихід з Нової Каховки на Армянськ переводить все російське угруповання на лівому березі Дніпра одразу в режим оперативного оточення і загрожує ворогу знищенням, 
– зазначив військовий експерт. 

Окупанти це чудово розуміють, тому, на думку Світана, не перекидатимуть у цей район додаткові сили.