російські загарбники продовжують невпинно штурмувати Бахмут Донецької області та мають частковий успіх.

Тож командування ЗСУ може прийняти рішення про вихід українських бійців з міста.

Про це в одному з інтервʼю розповів військовий експерт Олег Жданов. 

Жданов зазначив, що на Бахмутському напрямку росіяни мають частковий успіх. Окпанти вже просунулись у напрямку Дубово-Василівки, Хромове перебуває під вогневим контролем ворога, а район м’ясокомбінату у Бахмуті контролюють окупанти. Певне просування Росії спостерігається і на півдні міста.

Натомість російські війська зазнали поразки у спробах атакувати села Іванівське та Ступочки.

На думку військового експерта, командування ЗСУ прийме рішення про вихід українських військових з Бахмута, попри певні успіхи наших бійців. Він відзначив, що вже є повідомлення про те, що з Бахмута виходять деякі українські підрозділи.

Я думаю, що командування прийме таке рішення попри те, що нам вдалось за останню добу не допустити просування російських військ на замикання кільця навколо міста. За добу ворог не просунувся в сторону оточення ні на метр. Ми втримуємо фланги на півночі, північному заході та південному заході від Бахмута, – переконаний він.

Втім Олег Жданов підкреслив, що є загроза оточення Бахмута російськими військами. Окупанти постійно б’ють по місту артилерією. Ситуація у Бахмуті вкрай критична.

У той же час росіяни можуть зробити “жест доброї волі” у Криму

Одним з можливих сценаріїв звільнення окупованого Криму є ізоляція півострова, при якій біля Перекопського перешийка будуть йти бої, а Кримський міст опиниться під вогневим контролем HIMARS. У такому випадку російські окупанти можуть швидко піти на новий “жест доброї волі”. Про це в інтерв’ю розповів полковник запасу, військовий льотчик-інструктор Роман Світан.

Згідно з цим сценарієм, першочерговим завданням ЗСУ буде знищення російських гарнізонів у Криму. Якщо Захід надасть Україні далекобійні ракети і авіацію, то українська армія знищить ці гарнізони з повітря. А можливе отримання далекобійних ракет типу ATACMS призведе до того, що росіянам нічим буде захищатися. У такому випадку, загарбникам доведеться зробити “жест доброї волі”, оскільки вони потраплять в оперативне оточення.

“У них не буде іншого виходу. Справа в тому, що армія в умовах зруйнованої логістики протримається максимум 2 тижні. Закінчаться так звані армійські запаси, які є у кожного підрозділу. За два тижні вони перетворяться просто в купу людей в зеленому, а деякі вже навіть в цивільному, які вже не будуть військовою силою”, – розповів полковник запасу.

За його словами, до Криму зайдуть штурмові групи – Нацгвардія, Нацполіція, СБУ, які проводитимуть заходи. Коли російські військові візьмуть участь у фільтрації, їх розкриють. Тому, як підкреслив Світан, однозначно загарбникам доведеться піти з півострова.

Контрнаступ Збройних сил Україні на півдні неможливий до кінця квітня, оскільки наша країна має важливий пріоритет – збереження життів українських військових. Окрім того, захисники України мають добре підготуватися, аби операція була успішною. Про це розповів генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун.

Як зазначив Ягун, Україна не може прискорити контранступ, оскільки досвід російських окупантів показує, що це неефективно. Він нагадав, що армія РФ прискорювала контрнаступ через страх того, що західна техніка дістанеться до українських частин, і намагалася вдарити першою. Проте такий удар не дав очікуваного результату і призвів до значних втрат серед особового складу.

“Ми не можемо прискорювати контрнаступ. Це росіяни прискорювалися, бо боялися, що прийде західна техніка до наших частин, і їм треба вдарити наперед. У нас інша ситуація – нам, по-перше, потрібно зберегти людей, а по-друге – якісно підготуватися”.

Він підкреслив, що українські війська справді не можуть прискорити контрнаступ на сході країни раніше ніж у кінці квітня. Ягун пояснив, що це пов’язано не лише з очікуванням нової техніки і формуванням нових бригад, а й з необхідністю дочекатися підсохнення ґрунту.