Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив про це 14 листопада під час наради у Луцьку щодо додаткових заходів із захисту державного кордону, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу РНБО.

Він зауважив, що необхідно створити міжвідомчу робочу групу із залученням усіх силових структур, органів місцевого самоврядування для цілодобового моніторингу ситуації на кордоні та оперативного реагування.

«Маємо діяти абсолютно скоординовано, спокійно та виважено, і сповідувати державницьку позицію».

Секретар РНБО нагадав, що додаткові заходи із забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону були визначені за результатами засідання РНБО 10 листопада 2021 року.

«Восьмий рік триває військова агресія з боку РФ, і те, що зараз відбувається на польсько-білоруському кордоні, не можна назвати гуманітарною кризою, – це чергова спецоперація РФ, яка проводиться з метою розхитування ситуації в Європі та на нашому кордоні», – сказав Данілов.

За даними розвідувальних органів, сьогодні на території Білорусі знаходиться «вже близько 16 тисяч осіб – так званих біженців».

«Ця ситуація може торкнутися нас безпосередньо, тому маємо вжити усіх необхідних заходів реагування», – зазначив він.

Зауважимо, тисячі людей з Близького Сходу та Африки за негласної підтримки білоруської влади намагаються потрапити до Польщі. А звідти – далі до країн ЄС, зокрема Німеччини, Франції, Австрії та Нідерландів.

Цілком можливо, що якщо Польща і далі не пускатиме мігрантів, а Білорусь і далі не перешкоджатиме їхньому потоку через свою територію, багато з цих людей попрямують у бік України.

Тому Україна направила 8,5 тисячі військовослужбовців та поліцейських до кордону з Білоруссю “на напрямках потенційного руху мігрантів”. Про це у четвер, 11 листопада, повідомила пресслужба МВС України.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час візиту до прикордонних територій у Волинській області зазначив, що це “потужне угрупування” складатиметься з трьох тисяч військослужбовців Державної прикордонної служби, 3,5 тисячі – з Нацгвардії та двох тисяч – із Нацполіції. “Чергуватиме також авіація МВС, зокрема 15 вертольотів, які забезпечать мобільність і, за необхідності, перекидатимуть наші сили на кордон”, – повідомив він.