Держгеонадра припинила дію трьох спецдозволів на користування надрами, виданих компаніям забудовника Вадима Єрмолаєва, який фактично поповнював бюджет РФ. При цьому в одній з цих компаній третій президент України Віктор Ющенко є співвласником.

Рішення прийнято внаслідок введення персональних санкцій проти Єрмолаєва. Ліцензії припинено для таких компаній:

ПрАТ «Коростишівський кар’єр» – експлуатація родовища лабрадориту Слобідське в Житомирській області.

ТОВ «Потоки» – геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою питних підземних вод родовища Дніпровське у Дніпропетровській області.

ТОВ «Трендс Сістем» – геологічне вивчення нафтогазоносних надр газової площі Федорівська у Полтавській області.

Частка розміром 8,5% у компанії «Трендс Сістем» належить Віктору Ющенку.

Нагадаємо вам, що у 2020 році бізнесмен та інвестор Вадим Єрмолаєв входив до рейтингу 100 найбагатших людей України за версією одного видання (39-те місце).

Він став одним із фігурантів репортажу УП «Батальйон Монако». Державне бюро розслідувань відкрило справу щодо перетину кордону 84 фігурантами списку. Єрмолаєв є громадянином Кіпру та батьком чотирьох дітей, тож ймовірно, ДБР не буде до нього пред’являти питання.

У 2019 році Єрмолаєв вийшов з українського громадянства та став громадянином Кіпру. 23 грудня 2023 року указом Президента України №850/2023 до Єрмолаєва були застосовані персональні економічні санкції на десять років через його зв’язок із підприємствами, які діяли в Криму та Бердянську, і виплачували податки в російський бюджет.

Спецдозволи на користування надрами зупинено на той самий термін. То що, Ющенко попався?