Міністр не розуміє, для чого створювалися ці світові структури.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував роботу ООН, згадавши теракт в Оленівці та роботу “зернової угоди”. З його слів, особливого результату роботи організації немає.

Про це він сказав в етері Сніданок з 1+1.

“Є в ООН велика робота над подовженням чорноморської зернової ініціативи. Певні люди сидять в ООН і думають: так, а як нам тут не притиснути Росію, не розкритикувати, щоб нам не зробити Росії, щоб потім прийти до них і сказати: дивіться, ми ж тут це все не зробили, а могли б. Так ви давайте продовжуйте черноморську зернову ініціативу. Ось така логіка – давайте тут не тиснути, тут не критикувати, тут замовчувати. Це означає, що в усих цих питання йти на поступки будуть страждання, буде несправедливість. Бажання вирішувати одні проблеми за рахунок інших. Вони кажуть: це велика дипломатія. Але дипломатія змінилася. І ніхто з Гітлером, ніхто з Хусейном так себе так не поводив. Добре, при Гітлерові ще ООН не було. А коли Хусейн нападав на сусідів, травив хімічною зброєю, спричиняв екологічні катастрофи через розливи нафти… Ніхто ж не сидів і не думав: ну, давайте… ” – сказав міністр.

 

“Коли в Оленівці вбили наших військополонених. Ми сказали – ООН, пришліть місію, нехай розслідують. Ви думаєте, вони туди приїхали? Я більше скажу – ця місія була тихенько закрита ООН що називається “без шуму та пилюки”. Тому у мене одна пропозиція для тих, хто хоче розслідувати – приїздіть до Києва, ночуйте тут, проводьте ночі у підвалах, зранку рахуйте – скільки прилетіло шахедів та ракет. Вони вже просто дістали цією грою в квазіспредливість”, – додав Кулеба.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський закликав міжнародні організації ООН та Червоного Хреста негайно долучилися до порятунку людей на окупованій частині Херсонщини після підриву Каховської ГЕС.

Глава держави закликав світ до чіткої та швидкої реакція на те, що відбувається.

“Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги. Наші військові та спецслужби настільки, наскільки це можливо, попри обстріли рятують людей”, – сказав Зеленський. 

Він наголосив, що шокований заявами міжнародних організацій.

Російські окупанти стратили українських бійців в Оленівці, організувавши теракт. Вони підірвали в бараках, де утримували захисників України, фугаси.

“Був фугас закладений в бараку. Два з них були. Один в бараку, інший під ним. Вони хотіли імітувати перший пристрілювальний. Потім другий. Це страта була! Вони хотіли показати, що ми вдарили по своїх. Це був барак в промзоні. Вони вивели офіцерів, солдатів, там були артилеристи, мінометники, танкісти. Тих, проти кого вони шили кримінальні справи, вони не вивели. Частину території очистили від верстатів поставили ліжка дуже тісно”, – розповів боєць штурмової бригади “Азов” Анатолій Єгоров з позивним “Комуніст” в інтерв’ю ТСН.

За його словами, росіяни спочатку підірвали перший фугас, а другий через кілька хвилин і під вибухи почали бити російські “Гради”, щоб імітувати атаку з боку України.

“Почали потім кричати, що це HIMARS. Але якби туди прилетів HIMARS, то там взагалі нічого б не залишилося”, – вказав український захисник.

Сам же Єгоров знаходився в бараку в 150 метрах від місця теракту. Він вказав, що росіяни заборонили надавати медичну допомогу пораненим, через що багато військовополонених загинули від втрати крові.

“Їх завантажили в “Камази”, як худобу. Поранених хлопців без першої медичної допомоги і повезли в якийсь госпіталь, як худобу, і там теж наші хлопці загинули”, – підсумував боєць “Азова”.