Речник президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков відреагував на пропозицію українського лідера Володимира Зеленського щодо проведення саміту Україна-США-Росія. 

Про це пише пропагандистське видання “РИА Новости”.

“Ні. Поки що нічого не надходило”, – сказав Пєсков російський виданням про пропозицію Зеленського.

Нагадаємо, у п’ятницю, 14 січня, голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що Володимир Зеленський запропонував тристоронню зустріч за участю президента США Джо Байдена та російського лідера Володимира Путіна. За словами Єрмака, таку пропозицію Зеленський зробив під час переговорів із лідером США Джо Байденом.

За його словами, президент Зеленський зробив таку пропозицію у своїй недавній розмові з президентом США. 

“Ми вважаємо, що це може мати сенс, – організувати тристоронню зустріч, можливо в режимі відеоконференції, між президентом Байденом, президентом Зеленським і президентом Путіним”, – повідомив Єрмак.

У свою чергу Байден під час телефонної розмови “чітко запевнив”, що США “дадуть рішучу відповідь, якщо Росія здійснить подальше вторгнення в Україну”.

Позиція США щодо тристоронньої зустрічі є позитивною.

“Президент Зеленський запропонував президента Байдену, і ми думаємо це може спрацювати, організувати тристоронню зустріч, можливо, через відеоконференцію з президентом Путіним. Ми очікуємо на реакцію російської сторони, але наші американські партнери сприйняли нашу пропозицію з інтересом… На всіх рівнях перемовин на всіх платформах, якщо вони стосуються безпеки Європи, там обов’язково долучена і Україна”, — наголосив Байден.

Про це на брифінгу висловилася також речниця Адміністрації Джен Псакі.

Вона заявила, що Путін повинен визначити, який шлях він обере: чи подальша ескалація й санкції, чи діалог.

“Мені нічого відповісти у плані подальших кроків у переговорах. Зараз усі повернулися у свої столиці й це обговорюють. Зауважу, що позиція президента і наша полягає у тому, що Путін і Росія повинні визначитися, яким буде подальший шлях. Ми готові незалежно від того, що вони вирішать. Якщо вони вирішать вторгнутися в Україну, економічні наслідки будуть далеко за межами 2014 року. Якщо вони вирішать, що захочуть брати участь у дипломатичних бесідах і переговорах, ми відкриті. І ми сподіваємося, що вони це зроблять”, – зазначила Псакі.

Нагадуємо, що цього тижня відбулися три раунди переговорів, присвячених діям Росії і європейській безпеці: двосторонні американсько-російські, зустріч у рамках Ради НАТО-Росія і переговори в ОБСЄ. Про значний прогрес за їхніми підсумками не повідомляли. Москва і Вашингтон підкреслили свої «фундаментальні» розбіжності щодо європейської безпеки під час напружених переговорів.

Зустрічі відбувалися у той час, як Москва накопичила танки, артилерію, близько 100 тисяч військових біля кордону з Україною і, за побоюваннями Заходу і Києва, може готувати нове вторгнення.