Президент України Володимир Зеленський призначив нових послів України одразу у шістьох країнах, а також підписав укази про звільнення п’ятьох. Мова йде про держави Африки й Латинської Америки. Відповідні укази опубліковані на сайті Офісу Президента.

Варто зазначити, що Зеленський обрав саме тих дипломатів, які вже праюють послами. Тепер вони матимуть роботу за сумісництвом у кількох країнах одночасно.

Нові призначення

  • Андрій Праведник – посол у Республіці Кенія призначений також послом у Республіці Руанда.
  • Валерій Кірдоду – посол у Федеративній Республіці Нігерія призначений за сумісництвом послом у Республіці Камерун.
  • Оксана Драмарецька – пані посол у Мексиканських Сполучених Штатах очолюватиме дипломатичні місії в Республіці Панама, у Белізі, Республіці Гватемала й Республіці Коста-Рика.

Кого звільнили з посади

Зеленський відправив у відставку надзвичайного і повноважного посла України в Республіці Вірменія – Івана Кулебу. Ростислава Троненка було звільнено з посади надзвичайного і повноважного Посла України в Федеративній Республіці Бразилія. Василя Серватюка – з посади посла в Таджикистані і Афганістані за сумісництвом. Також Зеленський звільнив Євгена Микитенка – посла України в Єгипті та посла в Литві Володимира Яценківського.