У п’ятницю, 8 жовтня Верховна Рада призначить нового голову парламенту. Про це заявив голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

Про це він повідомив 6 жовтня на брифінгу в кулуарах Верховної Ради.

“Я думаю, у п’ятницю буде голосування. Нам треба провести засідання фракції і визначити в обід обидві кандидатури, а потім ми будемо голосувати”, – сказав Арахамія.

За словами Арахамії, крім голови партії “Слуга народу” Олександра Корнієнка і віце-спікера Руслана Стефанчука, за крісло глави Верховної Ради хочуть поборотися й інші нардепи, але він не назвав прізвищ кандидатів.

“Вони в шорт-листі є, але є ще кандидати, які хочуть теж себе розглянути”, – зазначив він.

За словами Арахамії, вірогідніше за все, у четвер після зняття Разумкова буде засідання фракції “Слуга народу”, а в п’ятницю відбудеться голосування за нового главу парламенту та його першого заступника.

За прогнозами голови фракції, за відставку спікера буд 240 голосів “за”.

“240 я очікую на табло. Як я вам і казав у Трускавці”, – нагадав він.

Він також заперечив інформацію про підкуп депутатів за голосування за відставку спікера.

“Багато чого говорять. Я також, наприклад, чув, що комусь пропонують по $100 тис. за не голосування”, – зазначив він.

Арахамія закликав звертатися до правоохооннних з інформацією про підкуп депутатів.

Своєю чергою Олександр Корнієнко пояснив голосування за нову президію Ради в п’ятницю тим, що необхідно підготувати документи на нових кандидатів Апаратом.

В четвер після відставки спікера Дмитра Разумкова Апарат розпочне підготовку документів про кандидатів на посади спікера та першого віцеспікера. За прогнозами Корнієнка, розгляд питання про відставку Разумкова “займе півтори години”.

“Регламент не визначає терміни, це визначає зала. Але є певний процедурний процес, який заключається у підготовці документів на кожного з кандидатів, звичайно, Апарату треба час, щоб його підготувати. Там є і декларація і так далі. Завтра голосування не буде, буде, можливо, в п’ятницю. Завтра голосування по відкликанню”, – зазначив він.

Також щойно стало відомо, що 7 жовтня на пленарному засіданні Верховної Ради головуючим буде голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Саме під його керівництвом нардепи голосуватимуть за відкликання спікера парламенту Дмитра Разумкова. Цю кандидатуру підтримали 236 народних депутатів.

Представник “Слуги народу” Данило Гетманцев став головуючим, коли 7 жовтня на пленарному засіданні обирали серед числа тих депутатів, які не підписували листи за відставку Дмитра Разумкова.

Під час обговорення у Верховній Раді нардепи висунули 5 кандидатів:

Данила Гетманцева (“Слуга народу”);

Олександра Бакумова (“Слуга народу”)

Гео Лероса (позафракційний)

Олексія Гончаренка (“Європейська Солідарність”)

Юрія Корявченкова (“Слуга народу”)

Останній кандидат заявив про самовідвід. Варто зауважити, що 3 з 5 кандидатів запропонувала нардепка від “ЄС” Ірина Геращенко.

Парламентарі зійшлися на тому, що головуючий на засіданні повинен бути без конфлікту інтересів, тобто з числа тих, хто не підтримував ні порядку денного, ні відсторонення Разумкова 5 жовтня.

Згодом стало відомо, що засідання, на якому розглядатиметься питання про відкликання з посади голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, вестиме народний депутат з фракції “Слуга народу” Данило Гетманцев.

Кандидатуру Гетманцева вніс на розгляд перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко.

“Відповідно до частини 3 ст. 76 Регламенту ВР України, наша фракція пропонує розглянути питання, хто буде головуючим на цьому засіданні.

При розгляді питання про відкликання з посади голови ВР обрати за процедурою ad hoc з числа народних депутатів, які не підписали пропозицію про відкликання голови, народного депутата Гетманцева Данила Олександровича”, — заявив Корнієнко.