Глава Верховної ради Дмитро Разумков заявив, що не підтримує люстрацію, оскільки під неї потрапила велика кількість людей, які були ефективні і “не були замазані в якихось гучних скандалах”. Про це Разумков розповів в інтерв’ю РБК-Україна.

За словами глави ВРУ, відповідальність повинна бути персональною і людей, які замішані в корупції потрібно садити, а не звільняти.

“Моє ставлення до люстрації досить специфічне: я її не підтримую. Поясню чому. Під люстрацію потрапило багато людей, які були ефективні і які об’єктивно не були замазані в якихось гучних скандалах”, – заявив він.

При цьому, відповідаючи на питання про те, чи не хоче він сам ініціювати питання корекції закону про люстрацію, Разумков відповів, що для цього йому необхідно розуміти рівень підтримки такої ініціативи серед нардепів, “щоб це не було” холостим пострілом “.

Також стало відомо, що Дмитро Разумков не впевнений, що підтримає призначення Міхеїла Саакашвілі в уряд.

«Я завжди говорив, що переймати досвід інших держав і долучати експертів в тих чи інших сферах – це дуже важливо. Але, все-таки, я думаю, що і в нашій команді достатня кількість колег, які могли б проводити реформи і бути корисними Кабінету міністрів. Станом на сьогодні, я не впевнений, що цілком поділятиму і підтримуватиму обговорювані кадрові призначення в уряд», – заявив Разумков.

Глава ВР також наголосив, що в кадрових питаннях найважливішим аспектом залишається наявність голосів, а розстановка сил буде відома вже ближче до позачергового засідання парламенту, запланованого на 30 квітня.

«У фракції більшості думки розділилися. Вже ближче до засідання, якщо це питання буде винесено, ми побачимо розстановку сил. Хтось палко підтримує таку ініціативу, хтось виступає проти, хтось більш емоційно і політично, хтось підходить прагматично до цього питання, базуючись на базових цінностях. В тому числі тих, з якими ми йшли на вибори. Наприклад, таких, як більше нових облич і відповідальність за прийняття рішень», – сказав Разумков.

Крім того, Разумков заявив, що міністра призначають не на час і формулювання “тимчасовий міністр” немає.

Так, коментуючи те, що Арсена Авакова призначали як тимчасового міністра внутрішніх справ, Разумков зазначив, що формулювання “тимчасовий міністр” немає.

“Міністра не призначають на час, немає такого формулювання…Будь-який Кабмін – це тимчасово. І Кабмін Гончарука це довів, як і його попередники. Просто хтось залишився в цьому Кабміні. Наприклад, Малюська, Криклій, Аваков. А хтось покинув свій пост. Це нормальний процес”, – пояснив він.

Нагадаємо, коли Зеленський став президентом, він сказав, що Аваков відноситься до тимчасових міністрів, на роботу яких він подивиться до кінця 2019 року. Зазначимо, що станом на квітень 2020 року Аваков продовжує обіймати посаду міністра внутрішніх справ.