Вищий антикорупційний суд стягнув з колишнього народного депутата Максима Микитася в дохід держави 30 мільйонів гривень.

Також йому призначено нову заставу в розмірі 100 мільйонів гривень. Таке рішення прийняла Апеляційна палата ВАКС, повідомляється на сайті Центру протидії корупції.

“Апеляційна палата вирішила не стягувати всі 80 млн грн застави з Микитася, як раніше постановила перша інстанція ВАКС, обмежившись 30 млн. Але розмір нової застави збільшили до 100 млн грн, тому тепер Микитась повинен сплатити ще 50 млн. Це рішення остаточне і оскарженню не підлягає. Внести кошти підозрюваний повинен протягом п’яти днів, інакше йому загрожує тримання під вартою “, – сказано в повідомленні.

Причиною для такого рішення стало порушення умов запобіжного заходу, що передбачає стягнення всієї суми. Відзначається, що екс-нардеп провів неформальну нараду, на якій були присутні двоє інших підозрюваних у справі: гендиректор “Укрбуду” Олег Майборода та його заступник Сергій Якусевич, з якими Микитасю суд заборонив спілкуватися.

З огляду на це 3 квітня суддя ВАКС Андрій Біцюк постановив стягнути всю суму застави і збільшив її розмір до 100 млн грн, однак Апеляційна палата змінила рішення.

У свою чергу в Офісі президента Володимира Зеленського відзначили, що така сума є рекордною:

“Це перші в історії нашої країни випадки стягнення застав такого розміру. Офіс Президента щиро вірить, що незабаром громадяни України побачать і перші вироки у справах щодо топ-корупції. Адже ВАКС був створений саме для подолання корупції серед високопосадовців.

Президент України Володимир Зеленський і його команда створили всі необхідні умови для початку реальної роботи ВАКС – від забезпечення приміщенням до розвантаження на законодавчому рівні від дрібних справ, що дало змогу Антикорупційному суду зосередитися на топ-корупції”.

Нагадаємо, що Максима Микитася підозрюють в організації схеми по заволодінню 82 млн грн шляхом махінацій з квартирами для Національної гвардії, але замість квартир і паркомісць на Печерську в Києві, Нацгвардія і “Укрбуд” обміняли для військовослужбовців квартири на околиці столиці.