У якомусь сенсі завершення війни чи перемога може виявитися складнішою, аніж початок війни. Про це радник Офісу президента України Олексій Арестович розповів у розмові з російським опозиціонером та юристом Марком Фейгіним.

“Я як Олексій Арестович кажу, як є. Ми, звісно, повернемо всі наші території, але суспільство повинне підготуватися до того, що це буде довго і дуже важко, і кров’ю. Тому що ті, хто наступають, завжди зазнають більших втрат, ніж ті, хто обороняються. За виключенням рідкісних випадків – коли вдалося там піймати противника, розламати і взяти в полон, а він навіть не встиг смикнутися”, – попередив радник ОП.

“Те, що зараз іде на Херсон – повільно, по метру, кров’ю солдат ми відвойовуємо там нашу землю, крутимо її з заходу на схід. Можете уявити, скільки знадобиться зусиль і крові для того, щоб звільнити всю зайняту територію”, – додав Арестович.

Водночас він зауважив, що приємна новина полягає в тому, що найскладнішими є перші два-три ривки.

“Якщо ми це зробимо, то російська система оборони повалиться значною мірою. І всі решта успіхів будуть простішими. Але два-три перших “Еверести” нам треба взяти і вони будуть реально складними. Далі вже буде легше”, – сказав радник президентського офісу.

“У якомусь сенсі завершення війни чи перемога у війні може виявитися складнішою, аніж початок війни. По ресурсах, по крові, по важкості, по психологічних зусиллях, вольових і так далі. Тому, не дивлячись на те, що ми наступаємо, нам треба підзібратися всім дружно, зокрема й психологічно, і тримати вольовий фронт. Тому що перемагає зрештою той, у кого воля сильніша”, – пояснив Арестович.

Ворога не можна недооцінювати. До 350 тисяч людей, які Росія починає готувати для відправлення на убій до України – це доволі серйозний ресурс. Таку думку в ефірі телемарафону “Єдині новини” висловив військовий експерт Петро Черник.

“Нагадаю, що загальний підготовлений ресурс, який вони напрацьовували, на минулу осінь складав у межах 200 тисяч людей. Він практично уже знищений в Україні. Тобто, дійсно, це дуже серйозний показник. Це і хороша, і погана новина одночасно. Чому вона хороша? Противник, дійсно, стає на шлях свого кадрового, зрештою як і снарядного “голоду”. Погана новина – противник не збирається здаватися. Отже, протиборство набирає затяжних ознак”, – зазначив експерт.

Петро Черник також висловив свою думку стосовно витримування цього цивілізаційного забігу.

“Я недаремно вживаю слово “цивілізаційного”, бо він насправді таким і є. Тобто одна з останніх тираній планети Земля не єдина кинула виклик усьому цивілізованому світу у вигляді окупації України. І цивілізований світ зрозумів, що Україна б’ється насправді за серйозний історичний вибір бути демократичною державою. І я упевнений, що майданчик “Рамштайн”, який на сьогодні є доволі робочим, сам факт, що тільки п’ята зустріч у межах пів року відбудеться 8 вересня, і що туди входять понад 50 країн не тільки євроатлантичного простору, а і з Азії, Африки, навіть Латинської Америки, а це ніщо інше, як антипунінська, а насправді антиросійська коаліція. Нагадую, антигітлерівська утворилася 1 січня 1942 року і там було всього 26 країн на той момент. І це є свідченням того, що світ серйозно підходить до цього протиборства, і Україна сам на сам з ворогом не буде залишена”, – зазначив він.

Крім того, Петро Черник пояснив, чого варто боятися українцям, і у зв’язку з цим процитував українського державного, військового та політичного діяча Симона Петлюру (1879-1926 рр.): “Не так московські воші, як українські гниди”.

“Чи ворог через свої спецслужби буде розхитувати ситуацію скрізь, де може, – буде, маємо це усвідомлювати. Він не відмовиться від боротьби. Але знову ж – стратегічну тему у великому підсумку – перемога неминуче буде за нами. Але існують два моменти. По-перше, не розслабитися. І найстрашніше, що може бути всередині українського суспільства, –  Господи, збережи нас від будь-якого розбрату. Бо як казав Симон Петлюра, не так московські воші, як українські гниди. Усю нашу історію боротьби за незалежність ми насправді програли у міжусобицях. Оцього боюсь! Якщо стане мудрості – виграємо 100%”, – підсумував Черник.