Заступник радника Білого дому з національної безпеки Джон Файнер заявив, що очікує “на наступному тижні” нових заяв щодо допомоги Сполученими Штатами Україні.

Як повідомляє “Європейська правда”, таку заяву він зробив  в ефірі NBC.

 “Ми оголошуємо нові кроки, які означають нову допомогу, яку ми надаємо українцям, щоб вони могли боротися. Це відбувається  майже щодня, принаймні –  щотижня. І ми матимемо більше про це сказати й у наступний тиждень”, — заявив він, підкресливши, що допомога США вже мала “значний” вплив на перебіг війни. 

“Ми показали здатність бути спритними, щоб коригувати нашу допомогу та наш підхід, оскільки цілі російської війни змінюються. І ми будемо й надалі продовжувати робити це, залежно від того, як розвиватиметься ситуація на полі бою”, – додав Файнер. 

Він також прокоментував заклик Києва визнати Росію державою-спонсором тероризму, заявивши, що такий сценарій не можна виключати.

 “Ми розглядаємо цілий ряд інших додаткових кроків, які ми можемо зробити, щоб притягнути Росію до відповідальності за злочини, які вона вчиняє в Україні”, – пояснив Файнер.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Білий дім найняв генерала у відставці Террі Вольфа, щоб допомогти скоординувати сотні мільйонів доларів військової допомоги, яку Сполучені Штати спрямовують до України.

Зокрема, два чиновники адміністрації Байдена повідомили, що Террі Вольф нещодавно приєднався до Ради національної безпеки, щоб допомогти координувати допомогу в галузі безпеки, яку США та їхні партнери надають Україні. 

Вольф – тризірковий генерал у відставці та офіцер танкових військ з досвідом роботи у Пентагоні, Об’єднаному штабі, Державному департаменті та Раді національної безпеки. У армії США тризіркові офіцери як правило мають звання генерал-лейтинанта. 

“Його досвід роботи як заступника (спеціального представника президента)  у Глобальній коаліції з протидії ІДІЛ буде приголомшливим у забезпеченні того, щоб ця коаліція зберігала імпульс”, – сказав CNN один з офіційних осіб.

Президент Джо Байден оголосив, що США надсилають Українідодатковий пакет допомоги на 800 мільйонівдоларів, включаючи десятки гаубиць, тактичних безпілотників та 144 000 одиниць боєприпасів.