Росія – країна рабів.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов Суспільному в інтерв’ю, опублікованому 22 квітня.

“У мене було багато дискусій із цього приводу з німцями. Я їм пояснював, що ми є Європа, а Росія – це орда. Ми зовсім різні люди. Ми – вільні люди, нас поработити неможливо. А на території Російської Федерації – раби, які звикли вклонятися царю і вести рабський спосіб життя, який ми з вами спостерігаємо крайнім часом”, – сказав він.

Секретар РНБО вважає, що “загострення, яке триває до сьогоднішнього дня”, почалося в РФ у 2003–2004 року, коли президентом там уже став Володимир Путін.

“Більш того, я хочу сказати, що саме Путін знищив Росію. Сучасну Росію знищив Путін. Своїми безглуздими діями, вигадками, що він має зібрати якісь землі. […] Крим буде нашою територію. Ті території, які зараз захопили рашисти, повернуться до нас. Росія просто розвалиться”, – вважає Данілов.

За його словами, Білорусь “ближча” до України, ніж Росія.

“Що стосується Росії, – це великий динозавр, у якого велике тіло, велика територія, але дуже маленька голова”, – пояснив Данілов.

Він також заявив, що Росія – таке саме “штучне дійство”, як і створення Москвою так званих народних республік в Україні.

Також секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що не вірить у мирний договір із Росією.

“У будь-який час (війна може повернутися – ред.). Я не вірю в жоден мирний договір з Російською Федерацією. У нас за часи нашої історії їх було вже дуже і дуже багато. І вони їх постійно порушували”, – сказав Данілов в інтерв’ю “Українській правді”.

Раніше прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков повідомив, що українській стороні передано проєкт «мирного договору». Представник Кремля звинуватив українську сторону переговорів у тому, що вона нібито постійно відходить від раніше узгоджених позицій, постійно їх змінює, що, за його словами, негативно позначається на ефективності переговорів.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк у свою чергу заявив, що Україна вивчить пропозиції російської сторони щодо мирного договору та зробить висновки.

Він також зауважив, що російська сторона занадто часто використовує публічні заяви «лише як елемент обов’язкового тиску».