Збройні сили України просуваються на Херсонському напрямку, але не називають звільнені населені пункти з метою дотримання норм безпеки.

Про це в ефірі телемарафону повідомила начальник об’єднаного координаційного штабу прес-центру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

Наразі навіть у звільнених населених пунктах продовжуються заходи, спрямовані на усунення слідів діяльності окупантів, зокрема розмінування територій.

“Просування наше триває, робота продовжується. Успіхи досить переконливі. Ми тримаємо вогневий контроль над логістикою ворога на окупованій території, ми контролюємо транспортні артерії, де вони з неймовірною наполегливістю намагаються випробовувати нові засоби для переправи через Дніпро. Але, як тільки вони загружають новий понтон чи баржу для транспортування, наш вогневий контроль спрацьовує чітко”, – зауважила Гуменюк.

Моральний стан окупантів на Херсонщині вже хиткий. Спрацювала агітаційна робота, діяльність Руху опору на окупованій території. Росіяни поінформовані, як здатися у полон та нашкодити своєму підрозділу, унеможливлюючи його здатність йти в бій.

Втім, росіяни нарощують резерви на лівому березі Херсонщини, адже на правий берег техніку переправити дуже важко. За словами Гуменюк, російські окупанти розуміють, що повинні виконувати наказ, але усвідомлюють його абсурдність. ЗСУ фіксують поодинокі спроби РФ штурмувати деякі ділянки фронту. Однак після жорсткої відсічі окупанти повертаються без техніки та з втратами особового складу.

“Угрупування росіян на лівому березі вже у стані відчаю. Угрупування на правому березі ще може дістатися своїх кордонів без втрат”, – констатувала Гуменюк.

Гуменюк підтвердила, що на лівому березі РФ сконцентрувала кілька підрозділів “кадирівців”. Водночас вона нагадала, що на передових позиціях тіктокери не воюють, а виконують функції загороджувальних загонів, щоб повертати окупантів до бою, не дозволяючи відступати.

Водночас, Втеча росіян з Киселівки Херсонської області є результатом успішних дій наших бійців на тактичному рівні. Ворог перебуває під вогневим впливом ЗСУ, тож змушений відходити.

Про це в коментарі РБК-Україна розповів військовий експерт Владислав Селезньов.

Чому втеча росіян з Киселівки важлива
“Киселівка – це село на трасі М14, яке з’єднує Миколаїв та Херсон. Тобто, це тактичний рівень, українські сили оборони просуваються вздовж цієї траси до Херсона в ході запланованих дій, а чим ближче ми до Херсону, тим ближче його звільнення”, – пояснює Селезньов.

Військовий експерт зазначає, важливо розуміти, що від Киселівки до Чорнобаївки (а саме аеродрому, який знаходиться неподалік) відстань вже становить менш як 10 км.

Це означає, що українська артилерія може вже працювати по тих “залишках” окупантів, які досі зосереджуються на території летовища і росіяни перебувають під вогневим впливом, а значить рух ЗСУ буде спрямований і далі на те, щоб знищити угрупування окупантів на правому березі Дніпра.

“Звичайно, що росіяни зосереджували чималу кількість сил та засобів на одному з важливих напрямків українського контрнаступу. Втім, знаємо, як діють наші захисники. За допомогою БПЛА виявляли місця скупчення техніки та особового складу окупантів і саме туди завдавалися удари”, – розповів Селезньов.

Тож, на думку ексепрта, війська РФ скоріш за все почали почувати себе “не дуже добре”. В тому числі на території Киселівки і були змушені покинути її та переміститися південніше.

“Абсолютно очевидно – ворогу не зручно, болісно відчувати наслідки ЗСУ, тому вони накивали п’ятами”, – підкреслив Селезньов.

“Не Киселівкою однією”
Військовий експерт звернув увагу, що українські бійці, окрім траси М14 намагаються потроху просуватися із Давидового Броду, який знаходиться південніше.

Він зазначає, що наразі росіяни змушені оборонятися.

“Маємо зауважити, що просування на цьому (Херсонському -ред. )напрямку для нас не буде легким, адже окупанти на правому березі Дніпра зосередили найбільш боєздатні свої підрозділи – десантуру. Бо ж ворог почав жваво перекидати ці сили на тлі заяв Генштабу про контрнаступ в районі Херсону. Фактично це “найкраще”, що у росіян було і вони направили ту десантуру саме сюди, на правий берег Дніпра. Саме вони зараз і обороняються”, – підсумував експерт.