Росіяни намагаються захопити Донбас, натомість втрачають там гори особового складу і техніки. Так Маленьке селище Новомихайлівка, яке до початку війни налічувало близько 1500 мешканців, російські війська намагалися захопити шість місяців, втративши при цьому неймовірну кількість техніки. Сьогодні Міноборони РФ заявило про взяття в Донецькій області України. Згідно з інформацією BILD, захист села був проведений 79-ю окремою десантно-штурмовою бригадою ЗСУ. Нещодавно бригада опублікувала інтерактивну карту, де зазначила всі згорілі там одиниці бронетехніки РФ.

«Українські десантники нарахували 314 знищених танків, БТР і БМП. Незалежні спостерігачі називають дещо меншу кількість — 263 штуки, оскільки враховують тільки ті машини, знищення яких потрапило на відео.

Також, аналізуючи розташування згорілої російської техніки, аналітик BILD зазначає, що це свідчить про застосування тактики подвійного удару. Вона полягає в обході позицій противника з флангів і одночасному прямому фронтальному ударі. Росія застосовувала цю тактику і раніше під час захоплення українських міст і сіл, зокрема Бахмута та Авдіївки.

На напрямку Часів Яр окупанти теж не рахуються з втратами. Армія Російської Федерації намагається захопити Часів Яр у Донецькій області. Це місто окупанти прагнуть використати як плацдарм, аби почати наступ на Краматорськ, Слов’янськ та Костянтинівку.

Часів Яр — стратегічне значення для окупантів. Ворог мобілізує свої резерви, усвідомлюючи, що незабаром обстановка на передовій може радикально змінитися. Про це в ефірі українського телеканалу розповів експерт з питань національної безпеки, військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Іван Варченко.

“У російських окупантів напружений період, — вони, не зважаючи на втрати, не зважаючи на те, наскільки ефективною є їхня наступальна операція щодо результатів і щодо співвідношення втрат, намагаються використовувати всі можливості. Вони стараються, використовують резерви, тому що розуміють, що найближчим часом ситуація може сильно змінитися”, — сказав він.

Експерт зазначив, що заяви про захоплення Часового Яру російською армією до 9 травня є лише пропагандистськими обіцянками для власного населення.

“Серйозних просувань, щоб чимось похвалитися, окрім як черговими втратами по тисячі солдатів щодня і сумнівними результатами в якійсь посадці або стометрівці, немає. Зрозуміло, що вони намагаються реалізувати свою перевагу в небі і на землі, зокрема в артилерійських снарядах. Але ми розуміємо, що наближається час, коли в них цієї переваги не буде або вона буде суттєво знижена”, — наголосив Іван Варченко.

Щодо ситуації у Часовому Ярі — там надскладно, адже окупанти не відмовляються від своєї мети та намагаються штурмувати українські позиції щодня, однак ЗСУ з усіх сил відбивають атакаки ворога.

Олександр Коваленко впевнений, що навіть якщо росіянам вдасться напівоточити Часів Яр, це не означатиме, що вони зможуть захопити місто.

«Ні. Взагалі немає шансів. Окупанти зараз тільки інтенсифікували дії в районі Богданівки, і вони ніяк не можуть остаточно вирішити питання із закріпленням та захопленням Іванівського. Вони не можуть значно прискорити цей процес, не дивлячись на те, що в них там підсилення… Допоки не буде захоплено ці села, говорити про якийсь великий серйозний наступ на Часів Яр з метою захоплення міста не можна», — зазначив Коваленко.

При цьому він зауважив, що ситуація зараз дуже важка біля Часового Яру, росіяни тиснуть потужно. Але, на його думку, каталізація наступальних дій ще попереду. Та навіть за умови найгіршого сценарію — захоплення Іванівського, Кліщіївка і Андріївка залишатимуться для росіян проблематичними, переконаний експерт.

«В них південний фланг буде не захищений, і у будь-який момент їх можна буде «перерізати».

Коваленко впевнений, що ризик і можливість напівоточення не надає всі шанси російським силам захопити місто. Навіть в такій ситуації завжди буде з заходу відповідна логістика, яка не дозволить оточити… Тим більше, говорити, що за 2-3 тижні вони матимуть якісь феноменальні результати і зможуть захопити місто — ні. Їм поставлена така бойова задача, але виконати її вони не зможуть у ці строки, адже ЗСУ дають потужну відсіч ворогу.