Антон Геращенко не виключив організатору вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк Сергію Торбіну пом'якшення вироку замість довічного ув'язнення, якщо він назве замовника.

Про це Геращенко написав у Facebook.

"Після трагічної загибелі Каті Гандзюк, я звертаюся до підозрюваного у вбивстві Каті Сергія Торбіна: іншого вироку, окрім як довічного ув'язнення тобі … не світить! Окрім одного варіанта, коли ти здаси замовника цього страшного злочину. Тоді суд врахує це і при винесенні вироку ти отримаєш не довічне ув'язнення, а років 15", – написав він.

Геращенко уточнив, що поліція затримала 5 виконавців і організаторів вбивства Гандзюк. Четверо виконавців і співучасників злочину надали вичерпні свідчення на організатора – Сергія Торбіна.

"Він сам, до сьогодні, не розповів правди про те, хто його надоумив організувати напад на Катю. Судячи з усього, йому через адвокатів обіцяли, що оскільки Катя жива і він мовчатиме, то йому дадуть років 5-6 і він вийде років через три", – додав Геращенко.

Як повідомлялося, 4 листопада в лікарні померла активістка, співробітниця Херсонської міськради Катерина Гандзюк, яку влітку облили сірчаною кислотою.

За попередньою інформацією, у неї відірвався тромб. Гандзюк було 33 роки.

Президент Петро Порошенко закликав правоохоронні органи зробити все необхідне для того, щоб притягнути до відповідальності вбивць активістки.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Напад на Гандзюк стався 31 липня. Невідомі облили жінку сірчаною кислотою, через що вона отримала хімічні опіки, зокрема частково втратила зір. Гандзюк перенесла більш як 10 операцій в опіковому центрі в Києві.

В організації замаху на Гандзюк підозрюють п'ятеро осіб, всіх їх затримано. Це Віктор Горбунов, Сергій Торбін, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Микита Грабчук.

В американському посольстві очікують, що будуть покарані також і замовники.

США вимагають від влади України притягнути до відповідальності замовників убивства херсонської активістки Катерини Гандзюк.

Про це йдеться у повідомленні американського посольства у Twitter.

Посол США в Україні Марі Йованович, зокрема, наголосила на необхідності встановити та притягнути до кримінальної відповідальності всіх винуватих у загибелі Гандзюк, включно із замовниками вбивства.