В Офісі президента розглядають питання дострокової відставки Центральної виборчої комісії на позачерговому засіданні Верховної Ради через конфлікт з керівником ЦВК.

Про це пише телеграм-канал “Політика Страни” з посиланням на джерела на Банковій.

Вчора видання “Дзеркало тижня”, посилаючись на власні джерела, повідомило, що Офіс президента зажадав від глави Центральної виборчої комісії (ЦВК) Олега Діденка і ще чотирьох її членів написати заяви про звільнення, так як вони є людьми екс-глави ОП Андрія Богдана. Однак всі п’ятеро відмовилися.

Офіс президента дуже різко відреагував на цю новину, звинувативши видання у поширенні фейків.

Проте, сьогодні Діденко в коментарі “Українській правді” підтвердив, що “від людей, наближених до Офісу президента”, йому і ще чотирьом членам ЦВК надходили рекомендації про звільнення за власним бажанням. При цьому Діденко дав зрозуміти, що писати заяву не буде.

За даними джерел “Страни” на Банковій, ОП дійсно хоче звільнити п’ятьох членів ЦВК на чолі з Діденком через їх зв’язки з Богданом, оскільки там вважають його відкритим ворогом, який буде вести гру проти “слуг народу” на місцевих виборах. Чи то на користь “За майбутнє” Коломойського, чи то на користь “Сороса” і прозахідних сил. Але точно не на користь президента.

“Прийнято рішення позбутися від людей Богдана в ЦВК”, – говорить джерело.

Так як вони відмовилися добровільно звільнятися, їх спробують відсторонити на позачерговому засіданні Ради. Для цього потрібно зібрати 300 голосів нардепів.

“Набереться чи стільки? Не виключено. Так як проти чинного керівництва ЦВК виступає друга за чисельністю фракція Ради” Опозиційна платформа За життя “. У ОПЗЖ є конкретна претензія – скасування виборів на частини території Донбасу, що позбавило права голосу 500 тисяч українців. Тому, якщо стане питання відставки керівників ЦВК, то фракція може підтримати. якщо, звичайно, до тих пір Діденко з товаришами не поміняють різко свою точку зору на вибори на Донбасі і не приймуть рішення про їх проведення “, – пише телеграм-канал.