Нарва – невелике російськомовне місто на кордоні між Естонією і Росією. У НАТО побоюються загрози з боку Кремля – саме сюди російський лідер Володимир Путін може прийти "захищати" населення.

Місто стало прикордонним після розпаду СРСР, однак офіційні справи тут ведуть естонською мовою – її мають знати всі місцеві жителі, пише The Atlantic.

Видання зазначає, що населення Нарви здебільшого складається з етнічних росіян, які відмовляються вчити естонську і не користуються повноцінним громадянством.

Тому західні чиновники вважають, що все це робить Нарву привабливою ціллю для Володимира Путіна. Очільник Кремля може вирішити прийти на «захист російськомовних» і окупувати естонське місто.

На Заході побоюються можливості повторення сценарію окупації Криму та агресії Росії на Сході України. При цьому видання зазначає, що Естонія – член НАТО і Євросоюзу. Можливу атаку 29 країн альянсу включно зі США розцінюватимуть як агресію проти себе.

При цьому естонські чиновники наразі відкидають російську загрозу. Влада намагається максимально зблизити Нарву з рештою країни. Однак опитування доводить, що 90% громадян балтійської країни, які розмовляють естонською мовою, підтримують членство в НАТО. Такої ж позиції дотримуються лише 32% російськомовних.

Колишній посол країни в США Калев Стоіцеску не такий оптимістичний щодо допомоги з боку НАТО уразі потреби. Він зауважив, що у Естонії стурбовані через висловлювання Трампа щодо «застарілості» НАТО. 

Окрім того, на саміті G7 у 2018 році американський президент сказав іншим лідерам, що Крим «повинен» бути частиною Росії, тому що там всі говорять російською мовою.

Видання зазначає, що Нарва може стати наступною жертвою Путіна. Загрозу посилить те, якщо у США вирішать під керівництвом Трампа не виконувати своїх зобов’язань щодо НАТО.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Відзначимо, що опозиційна Консервативна народна партія Естонії EKRE, що обіймає значну кількість місць у парламенті країни, вкотре підготувала законопроект про відмову від ратифікації прикордонного договору з Росією, а також про відкликання підпису Естонії від цієї угоди. Причиною називають події під час конфлікту в Азовському морі.

Естонія не повинна укладати міжнародні угоди з країною, яка загострює військовий конфлікт з Україною і не дотримується умов міжнародних договорів, – наголосив депутат Рийгикогу Яак Мадіссон.