Після жахливої трагедії! Окупанти поплатяться: ЗСУ вже там? Потужна атака - кінець близько! | Корупція Інфо

Після жахливої трагедії! Окупанти поплатяться: ЗСУ вже там? Потужна атака – кінець близько!

У битві за Бахмут Збройні сили України можуть виснажити російські війська, а потім перейти в потужний контрнаступ, як це було після битв за Сєвєродонецьк.

Про це пише Financial Times із посиланням на заяву радника оборонного відомства Великобританії, ім’я якого не називається.

Співрозмовник порівняв сьогоднішні бої в районі Бахмута з обороною Сєвєродонецька, який не мав особливого стратегічного значення. Проте українські війська завзято тримали свої позиції у цьому місті, що у результаті дозволило виснажити противника, а потім організувати масштабний контрнаступ у Харківській області.

У свою чергу старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень Франц-Стефан Гаді зазначає, що стратегія «Сєвєродонецьк 2.0» буде вигідною для України, якщо російська армія зазнає більших втрат у битві за Бахмут, ніж ЗСУ.

Ще один анонімний західний чиновник, слова якого наводить видання, вважає ситуацію біля Бахмута «неоднозначною». За його словами, росіяни розраховують, що «в України ресурси закінчаться раніше».

Тим часом бої продовжуються не лише на підступах до Бахмута, а й у Соледарі, розташованому неподалік. Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила у суботу, що українські військові відбивають безперервні атаки супротивника і вдень, і вночі.

Однак, на превеликий жаль, творилося страшне сьогодні не лише на фронті.

У суботу, 14 січня, Росія вкотре атакувала територію України ракетами. Такий крок від країни-агресорки був цілком очікуваним.

Про це розповів політичний експерт, керівник Центру громадської аналітики “Вежа” Валерій Клочок. За його словами, країна-агресорка готується до ескалації, зокрема й у питанні ракетних обстрілів України.

Клочок зауважив, що раніше тактику масованих ракетних атак пов’язували з Сєргєєм Суровікіним, який донедавна керував російським вторгненням в Україну.

Однак зараз Суровікіна вже усунули від справ. А дії Росії залишаються тими ж.

Це означає, що ця ідея (масованих ракетних обстрілів – ред.) не належить Суровікіну. Це загалом ідея Росії. Це тактика Владіміра Путіна з його командою. Тобто він керує, а його команда це реалізовує,
– сказав політичний експерт.

Клочок додав, що російська владна верхівка має нести колективну відповідальність за терористичні атаки по Україні.

Політичний експерт нагадав, що з настанням зими 2022 – 2023 років Росія планувала “вимкнути Україну”, тобто влаштувати справжній блекаут. Однак це країні-агресорці не вдалося. Попри це, Росія продовжує завдавати масованих ракетних ударів по Україні.

Це свідчить про те, що Росія зберігає свою тактику та стратегію стосовно України. Однак своїх цілей Москва все одно не досягне,
– зазначив Клочок.

Він додав, що масована ракетна атака 14 січня була слабшою, ніж попередні. За словами політичного експерта, попри брак ресурсів, Росія не відмовляється від ракетних обстрілів. При цьому країна-агресорка має 2 мети.

  • Росіяни намагаються і далі демонструвати в інформаційному полі свої наміри стосовно України. Зокрема, окупанти демонструють країнам Заходу, що налаштовані продовжувати війну.
  • Окрім того, ракетні атаки Росії спрямовані на внутрішній електорат. Російському населенню намагаються показати, що режим Путіна залишається потужним і працює.

Клочок наголосив, що насправді вже зрозуміло, що тактика, яку обрала Росія, – абсолютно недієва. Однак цього не можуть визнати у Кремлі.

Масовані ракетні атаки – це просто незмінність політики Путіна, яка його загубить. Адже такі неефективні кроки відбуваються на фоні всього, що відбувається у військово-політичному керівництві Росії,
– сказав політичний експерт.

Він нагадав, що Сєргєя Суровікіна зняли з посади командувача об’єднаного угруповання військ в Україні. На цей пост призначили начальника генштабу Росії Валєрія Герасимова.

“Фактично цими діями на другий план відсунули власника ПВК “Вагнера” Євгенія Пригожина. У Росії відбуваються процеси, які демонструють лише збільшення кількості невдалих кроків. І ці процеси будуть лише поглиблюватися”, – сказав Клочок.








Статті по темі