Актуальна мета дій Росії в даний час полягає не в збільшенні нападів, а в посиленні оборонних позицій.

І це не просто оборона, а жорстка та жорстка стратегія. Подробиці щодо цього підкреслив військовий експерт, полковник Збройних Сил України у запасі, досвідчений льотчик-інструктор Роман Світан в інтерв’ю.

Російські сили прагнуть уніфікації всього Південного фронту під єдиним керівництвом і єдиним центром управління. Це охоплює Крим, Херсон, Запоріжжя та Маріупольські напрямки. Експерт припускають, можливо окупанти розробляють механізми для перерозподілу військ із Запорізького та Херсонського напрямів на Крим та Маріуполь.

«Вельми можливо, що існує ймовірність, що вони стратегічно плануватимуть способи відведення сил і коштів із напрямків Запоріжжя та Херсона до підтримки становища у Криму та Маріуполі», — ділиться експерт.

Експерт нагадав, що вже очевидними є й ознаки того, що росіяни готуються до продовження мобілізаційних дій. Втім, малоймовірно, що вони оголосять про масштабну мобілізацію. Проте часткова чи прихована мобілізація, яку вони вже здійснюють, може бути продовжена, оскільки їм не вистачає ресурсів та сил на весну. Їм не вдасться зберегти армію з такими величезними втратами, як зараз.

Зауважимо, росія відтягує відкриту мобілізацію в країні, хоча рішення давно лежить на столі в російського президента-агресора Володимира Путіна.

Про це в інтервʼю Українським Новинам сказав представник ГУР Андрій Юсов.

«Це привʼязано до політично-інформаційної ситуації і звичайно до ситуації на фронті. Насправді, це рішення лежить на столі і могло бути прийнято вже давно, але є повні острахи щодо внутрішньої ситуації, тому говорити тут про дати недоцільно, але такий сценарій можливий», — сказав він.

Юсов додав, що Росія прагне максимально відтягнути відкриту мобілізацію.

«Ми бачили приклади, що можлива (відкрита мобілізація). Чому б не припускати, що такі сценарії можуть повторитися? Проте, вони максимально пробують відтягнути нову хвилю відкритої мобілізації, побоюючись внутрішніх процесів, дистабілізації всередині країни і наразі продовжують проводити приховану мобілізацію в рамках якої десятки тисяч людей щомісяця поповнюють лави ЗС окупантів. Але сценарій відкритої мобілізації в РФ розглядається воєнно-політичним керівництвом окупантів», — додав Юсов.

Представник ГУР не назвав приблизну кількість громадян РФ, яких можуть мобілізувати під час таких заходів, однак додав, що ця цифра озвучувалася російською владою.

Відомо, що країна-терористка Росія щомісяця мобілізує для війни з Україною близько 20 тисяч людей.

Додамо, Михайло Самусь відзначив, що в окупантів може не вистачити ресурсів утримувати оборонні позиції.

«В тій парадигмі, в якій вони існують, вони все ж таки говорять про те, що будуть наступати на Куп’янськ. Тому вони наразі не маневрують тими силами, які перебувають у Куп’янську і на Бахмутському напрямку, намагаючись все ж добитися тим угрупованням, яким вони володіють тут, отієї самої зупинки наступу. Але з іншого боку відмічається намагання противника вже будувати оборонні лінії фактично біля Азовського моря. Але тут є один нюанс, якщо вони зараз спалять всі резерви під час оборони першої і другої ліній. Лінія ж оборони не може сама оборонятися, тобто траншеї – це добре, але там має бути особовий склад”, – розповів Михайло Самусь.

За його словами, якщо вони не будуть перекидати з інших напрямків сили після цих важких боїв, там у них будуть величезні проблеми.

“Тому під час прориву і знищення значної частини резервів зараз у боях за першу-другу лінії… далі для росіян може бути вже запізно вкидати резерви чи намагатися перевести їх з інших напрямків”, – підкреслив Самусь.