Президент Володимир Зеленський відповів на запитання щодо можливої відставки Олексія Резнікова з посади міністра оборони та його можливого призначення на посаду посла України у Великій Британії, заявивши, що він намірений коментувати кадрові рішення після формального підписання відповідних указів. Цю позицію він висловив під час спільного брифінгу з прем’єр-міністром Фінляндської Республіки Петтері Орпо, який відбувся в Києві.
«Я коментуватиму будь-які кадрові рішення у нашій державі після того, як мною будуть підписані відповідні укази», – наголосив Президент України.
В той же час, На засіданні антикорупційного комітету при Верховній Раді України розповіли, що при скандальній закупці курток і штанів для ЗСУ була задіяна схема поламаного інвойса, фірма-постачальник, ймовірно, була створена спеціально під цю поставку, а близько 120 тисяч комплектів форми наразі вже у військових.
Про це повідомив кореспондент УП на засіданні антикорупційного комітету при Верховній Раді України
У ході засідання нардеп Ярослав Железняк, який очолив слідчу комісію Верховної Ради про факти корупції Міноборони, розповів, що за даними комісії, в історії закупки була задіяна схема поламаного інвойса.
Железняк продемонстрував рахунок з турецької митної бази, де вказана ціна на куртки і штани для українських військових. Ця ціна втричі менша, ніж в документах Міноборони.
За словами Железняка, цей розрив привернув увагу митників у Молдові на етапі першої доставки восени 2022 року і тоді фури затримали. Але згодом відпустили на прохання Міноборони.
Заступник міністра Денис Шарапов повідомив, що в Міноборони такого інвойса не було і він датується днем, коли угода була підписана. Водночас в Міноборони не могли знати, що постачальник купує форму в Туреччині за нижчою ціною, ніж продає в Україні.
За словами представників Міноборони і ЗСУ, зараз на складі лежить 75 тисяч комплектів цієї форми. Ще близько 120 тисяч комплектів у військових.
Шарапов продемонстрував один з комплектів, але в членів комісії виникли сумніви, що це комплект саме з вказаної поставки.
Окремо у членів комітету були питання до процедури вибору постачальника. Оскільки є ознаки, що фірма «Vector avia hava araçlari», була створена спеціально під цю поставку, а її засновник виїхав з України всередині 22-року і фізично не міг підписувати документи в Україні, хоча підписи стоять.