Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що термін його повноважень на чолі Альянсу продовжили ще на рік. 

Про це він написав у Twitter. 

Він заявив, що пишається тим, що члени Альянсу вирішили продовжити термін його перебування на посаді генерального секретаря до 1 жовтня 2024 року. 

“Трансатлантичний зв’язок між Європою і Північною Америкою забезпечує нашу свободу і безпеку вже майже 75 років, і в більш небезпечному світі наш Альянс важливий як ніколи”, – зазначив Столтенберг. 

Про продовження мандата Столтенберга держави-члени Альянсу домовились ще минулого тижня. 

Жоден із потенційних наступників Столтенберга, як-то прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен, міністр оборони Великої Британії Бен Воллес або прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес, так і не зміг отримати підтримку 31 держави-члена НАТО. 

Колишній прем’єр-міністр Норвегії, 64-річний Столтенберг мав завершити свій термін на посаді генсека НАТО наприкінці вересня 2023 року. 

У лютому він заявив, що не проситиме продовження мандата. Але члени НАТО попросили його погодитися на це після того, як не змогли досягти консенсусу щодо наступника. 

Водночас Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав “чудовими новинами” рішення про продовження ще на рік мандату чинного генсека НАТО Єнса Столтенберга. Таку заяву він опублікував у своєму Twitter. 

Дмитро Кулеба привітав рішення Альянсу.  

“Складні часи потребують сильного лідерства. Єнс Столтенберг продемонстрував саме це. Чекаю продовження нашої співпраці”, – зазначив Кулеба. 

Особливо таке рішення важливе напередодні чергового саміту НАТО, адже він може стати вирішальним для України.  

На саміті НАТО, який відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі,Україні, можливо, запропонують План дій щодо членства у НАТО і допомогу союзників по виконанню цього плану.Таку думку в ефірі Апостроф TV висловив представник Республіканської партії США Борис Пінкус. 

За його словами, для американців матиме велике значення те, чи поїде президент США Джозеф Байден у Вільнюс. 

“Зараз долинають голоси про те, що якщо наступ (контрнаступ ЗСУ – “Апостроф”) виявиться невдалим, то президенту Зеленському треба сідати за стіл переговорів. Дуже добре виступив Залужний, який все поставив на місце – не можна вимагати від України швидких успіхів при умові недостатньої допомоги. Тому приїзд Байдена стане сигналом про повну підтримку України до її повної перемоги”, – пояснив Пінкус. 

Він звернув увагу, що найважливішим питанням для України щодо вступу в НАТО є боротьба з корупцією, і США вже мають плани, як допомогти Україні викорінити це ганебне явище. 

“Важливе питання для вступу України в НАТО – корупція. Вже виділені кошти на створення авдиторських груп, які виїдуть на місце, щоб працювати на місцях і відповісти на питання щодо антикорупційних законів і їх впровадження. Майбутні донори хочуть бути впевнені, що єжоден виділений доллар не пропаде і буде використаний на користь народу України”, – додав Пінкус. 

А щодо доленосного рішення для України, яке може вирішити результат війни і допомогти Україні перемогти Росію, американський політик висловив стриманий оптимізм. 

“На саміті НАТО буде скоріше за все Україні запропоновано ПДЧ. І США повинні надати допомогу у його виконанні, в першу чергу, боротьбі з корупцією. Це займе час. Тому ми лобіюємо на цей час укладення прямого договору Україна-США про союзницькі відносини. 

Україна дуже важлива для США. На кону саме існування Америки. І це в Америці стали потроху розуміти. 

Дуже важливий візит директора ЦРУ в Україну. Всіх цікавить, чи застосує Путін ядерну зброю. Він затиснений в куток. Справи дуже погані. І директор ЦРУ приніс інформацію, що скоріше за все застосування ядерної зброї не планується. Але у нього (Путіна – “Апостроф”) в кишені ще останній козир – ЗАЕС. І візит говорить про те, що між Україною і Америкою є координація і Америка гарантує відповідь на теракт на ЗАЕС”, – резюмував Пінкус.