Ветеран російсько-української війни, майор запасу Національної гвардії України Олексій Гетьман, висловив занепокоєння щодо можливості атаки російських військ на Сумську, Чернігівську та Київську області з території Білорусі. Він зазначив, що наразі немає конкретних ознак, які свідчили б про такі плани, але вважає, що це можливо не виключено.

«Про логістичні можливості РФ розповідав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. За його словами, є певні ознаки того, що росіяни щось планують. До того ж, там посилилася діяльність диверсійно-розвідувальних груп. За логістикою, росіянам потрібно максимум три тижні, щоб перевести туди відносно велику кількість військ», — зазначив Гетьман.

За його думкою, російські окупанти можуть готувати базу, яка надасть їм можливість перекинути кілька десятків тисяч військ для можливої атаки на Сумську, Чернігівську та Київську області. Йдеться про дивізії, армійський корпус, або навіть про армію, сказав майор запасу НГУ.

«Зараз там склад російських військових — менше 20 тис. Це не можна вважати ударним угрупованням, але воно може бути посилене», — додав він.

Нагадаємо, що Міністерство оборони Білорусі зводить нове військове містечко приблизно за 40 кілометрів від українського кордону, в Гомельській області. Заплановане будівництво мало розпочатися в 2023 році, а завершитися — у 2027 році. Однак першу чергу мають здати в експлуатацію вже навесні 2024 року.

Будівництво цього об’єкта може бути пов’язане з оголошенням президента Білорусі Александра Лукашенка про створення «Південного оперативного командування» у Збройних силах навесні 2022 року. Містечко будується на території колишніх дитячих таборів. Військовий експерт Олег Жданов вважає, що ймовірно, там буде розташовано гарнізон, відповідальний за прикриття державного кордону.

«Але якщо політичне обʼєднання Білорусі та Росії відбудеться, то доктрина зміниться на наступальну. Тоді це буде військова база для нападу», – зауважив експерт. При цьому він «не здивується», якщо уздовж українського кордону зʼявиться не один подібний обʼєкт.