Атака дронів на аеродром «Кущовська» у Краснодарському краї Росії призвела до знищення складу з універсальними модульними плануючими комплектами. Кадри з місця подій показують серйозні пошкодження. Цю інформацію надає Defence Express. Військовий аеродром «Кущовська» знаходиться у Краснодарському краї РФ. У ніч на 27 квітня його атакували безпілотники.

Відомо, що на аеродромі базувалися фронтові бомбардувальники Су-34 противника. Загалом авіабаза розташована за більш ніж 250 кілометрів від російсько-української лінії фронту.

Опубліковані кадри свідчать про руйнування складу УМПК та пошкодження будівлі пункту управління польотами. На відео також видно літаки Су-34, що вказує на можливість їх поразки, проте достовірної інформації про це немає.

«Чи вражені саме літаки – невідомо, але на відео чути, як працюють реактивні двигуни. Можливо, ворог вирішив перебазувати машини», – наголошують аналітики.

Супутникові знімки ESA підтверджують присутність літаків Су-34 на аеродромі на момент атаки. Незважаючи на хмарність, яка ускладнює отримання нових зображень, дані радіолокації вказують на наявність техніки на майданчику.

Окупантам не варто розслаблятись, адже з передачею зброї від країн-союзників, аеродромів та літаків в росії стане значно менше.

Зокрема багато політиків та експертів говорять про те, що Україна в цьому році може думати тільки про оборону, але нові ракетні системи АTACMS великої дальності дають нам шанс перейти до формуючих операцій та планування певних контрнаступальних дій, але насемперед Україні потрібно знищити логістику ворога, щоб без проблем наступати, це стосується й російської авіації.

Військовий експерт Михайло Самусь в ефірі телемарафону заявив, що аеродроми в Криму теж будуть знищені. Українська розвідка знає кожен військовий об’єкт росіян в окупованому Криму, а також допомагає розвідка західних партнерів. Кожен рух окупантів відслідковується «не можна жодного кроку росіянам зробити чи перемістити радари або С-400».

«Останній удар по Джанкою, при чому АTACMS не 300 км, а 160 км все показав. Все можна зробити, єдине  потрібна достатня кількість. Не десять штук, а хоча би більше сотні. Щоб можна було відповідну кількість об’єктів, з відповідним темпом, вразити і забезпечити реалізацію наступних операцій» ,- зазначив Самусь.

Він зазначив, що для кожної певної операції можна використовувати різні типи, різного виду дальності АTACMS.

«Я думаю, що АTACMS, наприклад, з кластерними бойовими частинами 160 км можна працювати по всій глибині фронту. Це якраз ідеальна глибина для Донбасу і Півдня. Там також вистачає ворожих об’єктів, які можна виносити. Знищувати наступальний потенціал росіян і готувати вже наші контрнаступальні операції», — підкреслив експерт.

Щодо Криму, 300-кілометрова дальність є ідеальним інструментом для знищення військової інфраструктури окупаційних російських військ на півострові.

«Тому що радіус 300 км, це звісно достає і до Севастополя, і до Кримського мосту. І це буде дуже потужна підготовка до тих наступальних дій, які зможемо планувати, якщо зараз вдасться стабілізувати фронт», — акцентував Самусь. 

На думку військового експерта, Україні зараз важливо зупинити тиск російських окупантів на Сході, де росіяни ведуть наступальну операцію ще з жовтня минулого року.

«Вони ніяк не можуть зупинитися. Тому що, наскільки я розумію вони взагалі прогнозували, що в нас допомоги не буде. Що вдасться українців десь провалити і десь приблизно до виборів у США запропонувати вже свій план капітуляції України. Нічого не вийшло.  Зараз потроху ситуація міняється, тому що повернулась допомога США», — констатував експерт.