Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко заявила, що президент України Петро Порошенко не потрапив до списку санкцій Росії, оскільки проти лідерів держав таких обмежень не вводять.

Як написала вона на своїй сторінці в Facebook, проте нові обмежувальні заходи Москви зачепили всіх членів команди українського лідера.

"Перших осіб держави в санкційні списки не вносять. Це неможливо. Але в цілому – це список санкцій Порошенко. Всі його помічники, дипломати і міжнародні радники (Єлісєєв, Цеголко, Юрій Онищенко в тому числі), представники мінських груп (Демченко), яскраві представники БПП, лідери кримських татар, вся команда президента – там", – сказано в повідомленні.

Геращенко також прокоментувала той факт, що сама вона потрапила в список.

"Ну, по-перше, я давно нев'їздна в РФ, тому мені їхні списки нецікаві. По-друге, приємно перебувати в одному списку з пристойними (в більшості своїй) людьми. По-третє, ключова моя задача: робити все , щоб українські та світові санкції проти РФ посилювалися. По-четверте, як говорив колись Віктор Степанович Чорномирдін "налякали бабу туфлями на підборах", – написала політик.

Вона підкреслила, що президент України і його команда надалі продовжуватимуть робити все, щоб "у Кремля пригорало". Політик також уточнила, що в санкціях проти підприємств немає "нічого нового".

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"РФ давно веде підлі економічні війни проти України, і почалися вони ще за часів президентства Кучми, що загострилися під час президентства Ющенка, коли ембарго було накладено на десятки українських товарів (в тому числі карамель і патоку, це для адептів липецькоїфабрики нагадаю). Росія планомірно знищувала нас щодо експорту металургії, міндобрив, хімічної продукції, боролася з нами на світових ринках зброї, знищувала нас як потужного експортера металургійної і трубної промисловості. Так що в цих санкціях нічого нового, всім цим підприємствам і так давно перекритий вхід на російський ринок", – сказано в повідомленні Геращенко.