Уже сьогодні в Черкасах можна спостерігати провал роботи по плановій медичній допомозі, внаслідок чого в регіоні помирають люди. Для вироблення стратегії вирішення проблеми потрібен діалог центральної і місцевої влади.

На думку міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, пом’якшення карантину – вимушена економічна міра, передає Апостроф.

“На сьогоднішній день я бачу, що ми” покладемо “економіку України повністю. Ми вже фактично” поклали “планову спеціалізовану медичну допомогу. У Черкаській області від COVID-19 померли 9 осіб, а від інших хвороб з початку року – 3500 осіб. І виходить, що тисячі людей вчасно не отримали медичну допомогу, якої потребували “, – заявив міський голова, зазначивши, що його ініціативу підтримав місцевий бізнес.

Також Бондаренко додав, що центральна влада замість погроз регіонам повинні піти на діалог, щоб з’ясувати, чому місцева влада прийняла рішення про пом’якшення карантинних заходів.

“Не потрібно погрожувати. Давно такі часи минули. Ті, хто нам погрожував, закінчили в Ростові та інших місцях”, – підкреслив мер Черкас.