Українські військові цілодобово відбивають постійні штурми росіян на Донеччині, зокрема, під Бахмутом. ЗСУ стримують навалу ворога, проте потребують більше боєприпасів. 

Про це в ефірі національного телемарафону розповів заступник командира батальйону «Свобода» у складі 4-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України Володимир Назаренко. 

«Кількість штурмів ніхто не рахує, вони просто постійні, просто постійне пекло, яке вже довго триває. Їх просто ніхто не рахує. Це йде монотонна робота по знищенню ворога та захисту України», – зазначив він.  

Володимир Назаренко підкреслив, що Збройні сили України потребують більше боєприпасів.  

«Ми постійно бачимо їхні пересування, їхні рухи. Чим більше боєприпасів буде, тим більше ми будемо їх знищувати. Вже так виходить, що ми зараз вибираємо великі цілі для знищення. Ми готові постійно відслідковувати кожен рух, завдавати вогневе ураження – але треба більше боєприпасів», – наголосив він. 

Заступник командира батальйону «Свобода» також розповів, що траси Костянтинівка-Бахмут і Бахмут-Слов’янськ не перерізані.  

«Вона дійсно під вогневим контролем, але це не єдина дорога. Те ж саме, щодо траси Бахмут-Слов’янськ. Вона не перерізана ворогом. І є ще ціла низка доріг, якими відбувається постачання, комунікація, надання допомоги пораненим, гуманітарна допомога тощо. Але все це відбувається під хаотичними обстрілами ворожої артилерії», – розповів він.  

Назаренко зауважив, що про оточення Бахмута мова не йде. До Бахмута зараз не одна єдина дорога. Хоча у самому місті надскладна ситуація.  

«Ворог зараз намагається використовувати ту тактику, яку вони використовували у травні-червні у Сєвєродонецьку. Однак зараз у них набагато менше боєприпасів та мінометів. У нас трошки більше високоточної артилерії. Проте ворог переважає за рахунок кількості», – резюмував він. 

Водночас нелегка ситуація складається і на Луганському напрямку. Як розповів військовий експерт Сергій Грабський, під час нового наступу на напрямку Сватове-Кремінна на Луганщині російські окупанти застосовують нетрадиційну схему. Вони використовують тактику штурмову дій, використовуючи велику кількість піхоти, яка підтримується колонами бронетехніки. 

За його словами, головними цілями для російської армії є подальше просування на Куп’янськ Харківської області та Лиман Донецької області.  

“Це було абсолютно передбачувано (наступ на Сватове-Кремінна – ред.). Якщо ми говоримо про наступ (росіян – ред.) з того напрямку, то, звісно, основними ціллями противника можуть бути напрямок на Куп’янськ та Лиман. Причому, якщо Куп’янськ може відкрити дорогу для подальшого просування, як вони мріють, до напрямку Харкова, то то напрямок на Лиман може дозволити їм у разі успіху просунутися до Ізюма і створити додаткову загрозу для наших військ, які оперують на Донеччині. Власне, йдеться про пряму загрозу Слов’янського та Краматорського напрямів, уже з півночі. До цих самих міст противник намагається пробитися із півдня, штурмуючи постійно наші позиції у районі Бахмута і намагаючись оточити наші війська у районі Авдіївки. Тому їхній план був очевидним”, – пояснив Грабський. 

Ескперт додав, використовуючи нову тактику, окупанти намагаються знайти слабкі місця оборони української армії. Втім, нова схема їм не допомагає досягнути бажаних результатів.  

“Ці дії свідчать про наміри противника просунутися, але він йде не у такій традиційній схемі, як ми звикли бачити. Тобто завдаванні масованих авіаційних артилерійських ракетних ударів із подальшим просуванням бронетанкових колон противника, а вони намагаються застосувати таку ж саму тактику штурмових дій, використовуючи великі маси піхоти, підтриманої певною кількістю бронетехніки, яку вони використовують дуже обережно. Також вони намагаються знайти слабкі місця в обороні наших військ і просунутися далі, але це їм слабо дається або навіть останніми днями їм практично не вдається. Хоча йдуть зустрічні бої”, –  розповів він.