Міністр фінансів України Сергій Марченко закликав Японію та інші країни запровадити повне ембарго на російські нафту і газ з метою припинення фінансування військової машини росії, про це повідомляє Урядовий портал.

росія продовжує отримувати гроші від експорту нафти і газу, які спрямовуються на фінансування війни проти України. Тому повне ембарго – наш основний пріоритет, – зазначив він.

Міністр наголосив, що російська федерація повинна заплатити за завдані збитки від руйнувань військових об’єктів, шкіл, лікарень та іншої зруйнованої інфраструктури.

Ми очікуємо, що Японія та інші країни спрямують заморожені російські активи для відбудови. Важливо діяти швидко – вже зараз, а не чекати, поки ми виграємо цю війну, – підкреслив Марченко.

Зазначимо, що в уряді Німеччини запропонували прийняти нафтове ембарго проти Росії без Угорщини. Німеччина розчарована тим, що ЄС ще не схвалив угоду щодо запланованого нафтового ембарго проти Росії, яке знаходиться в розробці вже кілька тижнів. Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що його країна буде готова відмовитися від участі Угорщини, щоб прискорити процес.

Якщо президент Єврокомісії скаже, що ми зробимо це як 26 (країн-членів ЄС) без Угорщини, то це шлях, який я завжди буду підтримувати, — сказав Хабек телекомпанії Deutschlandfunk. 

Серед 27 країн-членів ЄС Угорщина є найгучнішим критиком планованого ембарго на російську нафту. Єврокомісія запропонувала до кінця року відмовитися від імпорту російської нафти в більшості країн-членів ЄС, в той час як Угорщині та іншим країнам може бути надано більше часу.