Дії Кабміну, завдяки яким інвестори у “зелену” енергетику не отримують виплати заборгованості, слід називати “кидаловом”.

Виступаючи в ефірі телеканалу “Україна 24” Міхеїл Саакашвілі наголосив, щоб ці дії підривають подальші шанси залучити нові інвестиції в економіку.

“В Україні немає іноземних інвестицій. Іноземні інвестиції в українському ВВП менше 2%, з них справжніх іноземних інвестицій менше 0,2%. У Грузії було 23%. А це живі гроші, які повинні зайти, щоб створювати для українців робочі місця. Це ж не щось абстрактне. А цього немає. Чому ні? Тому що кидалово ніхто не любить. В України, в українських чиновників, у держави є чітка репутація цього кидалова. Вони всіх кидають”, – сказав Саакашвілі.

Політик твердить, що таке дії чиновників демонструють інвесторам просту істину – ризики значно вищі, ніж ті, які озвучує Кабмін.

“Якщо ти дурний достатньо, що сюди зайшов, Ти звідси цілим, навіть якщо назад забрав частину того, що ти вклав, ти дуже щаслива людина. Тому що зазвичай оббирають до нитки. Ось у чому проблема”, – сказав він.

Саакашвілі підкреслив, що процес розвитку “зеленої” енергетики має бути одним з пріоритетів влади, оскільки забезпечить країні енергетичну незалежність від Росії.

“Це нові технології, все одно майбутнє за цим. Вугілля в Україні, ви ж бачите, була криза, достатньо немає. Газ треба терміново розробити, але ціни тепер не дозволяють вкладатися в газову промисловість. Тому залишається ось це, альтернативна електроенергія і максимальна диверсифікація, максимальна демонополізація”, – пояснив він.

Нагадаємо, 4 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що меморандум з виробниками “зеленої” енергії виконується. Він вказав, що є затримка, але порушувати меморандум і не погашати борги у Кабміну намірів немає.

При цьому нардеп, співголова міжфракційного об’єднання” Чиста енергія – здорове довкілля “Олексій Гончаренко вважає, що Шмигаль виправдовується про виконання” зеленого ” Меморандуму, хоча сам же порушує його.

Як повідомлялося, Європейський парламент стурбований невиконанням Кабміном Дениса Шмигаля зобов’язань з погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел енергії.

Інвестори очікували, що держава виконає свої зобов’язання і своєчасно погасить 40% “старого” боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року, однак цього не сталося.

Станом на 1 березня виплачено лише 3 мільярди гривень “старого” боргу. Крім того, інвестори не бачать жодних рішень Кабміну щодо виплати інших боргів в обсязі 13,4 млрд грн протягом цього року.

На думку представника Єврокомісії в Україні Торстена Велерта, Кабмін повинен виплатити борги підприємствам відновлюваної енергетики, як того вимагає підписаний 2020 меморандум, а також максимально наблизити момент запуску “зелених” аукціонів в Україні для подальшого зниження вартості електроенергії з відновлюваних джерел.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.