Наступальні дії російських окупаційних військ вже тривають, і зараз можна спостерігати їх концентрацію на трьох напрямках.

Про це розповів військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

За словами експерта, для наступу рф використовує переважно підрозділи з меншою кількістю техніки та з більшою кількістю живої сили, дещо збільшується за кількістю особовий склад, зростає кількість штурмових рот.

Олександр Мусієнко відзначив, що зараз є три пріоритетні напрямки для наступу російських окупаційних військ. Перший напрямок – північно-східний (Купʼянський і частково Лиманський).

«Напрямок з північного сходу – він завжди буде, тому що це фланг для ворога, і флангові атаки вони завжди будуть проводити, тому що їм важливо утримувати там наші сили плюс виходити на північну частину Донецької області», – пояснив експерт.

Другий напрямок — це Бахмут, де тривають бої, а третій – це великий Донецький напрямок (мається на увазі Авдіївка і Мар’їнка).

За словами експерта, саме на цих трьох напрямках ворог інтенсифікується. Тим часом на півдні окупанти сконцентровані на тому, щоб витіснити наших захисників з позицій, які їм раніше вдалося зайняти.

«Не виключено, до речі, що під тиском ворога, особливо з флангів ми десь будемо відходити для того, щоб вирівняти там лінію фронта. Ось тут критичного нічого немає насправді», – пояснив Олександр Мусієнко.

Додамо, раніше вже повідомлялось, що росіяни стверджують, що їхні війська готуються розпочати новий наступ найближчими тижнями.

Аналітики з Інституту вивчення війни розрахували, чи мають шанс окупанти на прорив. Зокрема, Інститут вивчення війни проаналізував повідомлення від «російських джерел», які стверджують, що окупанти готуються піти в наступ, як тільки земля на сході та півдні України замерзне.

Російський літературний критик та альтернативний історик Сєргєй Переслєгін заявив 12 січня, що російські війська нібито почнуть широкомасштабний наступ на Україну десь між 12 січня і 2 лютого – після того, як земля замерзне.

Переслєгін написав це з турботою до окупантів. Мовляв, їм слід турбуватися про те, що Кремль почне наступ у невідповідний час або допустить ті ж «помилки», які здійснила Україна під час контрнаступу 2023 року. Він також висловив хвилювання, що в Росії недостатньо сил для «очікуваного широкомасштабного наступу».

Ще один відомий російський блогер заявив, що кількість російських військовослужбовців на лінії фронту дозволяє їм проводити локальні тактичні маневри, але навряд чи сприятиме значним в оперативному відношенні «проривам». 12 січня вже інший «військовий блогер» заявив, що морозні погодні умови унеможливлюють наземні операції та просування на північ від Вербового на Запоріжжі.

У Південному оперативному командуванні України раніше повідомляли, що російська авіація не може діяти на півдні України через морозні погодні умови.

Аналітики ISW підрахували, що низькі температури в Україні справді обмежують операції на фронті, однак замерзла земля створить сприятливішу місцевість для механізованих маневрових бойових дій.

Також вони вважають, що окупанти справді можуть активізувати локальні наступальні операції на Сході України, однак їм не вдасться зробити значний в оперативному плані прорив.

«ISW продовжує вважати, що російські війська, швидше за все, спробують підтримати чи активізувати локальні наступальні операції по всій східній Україні, намагаючись перехопити та утримати ініціативу незалежно від зимової погоди та умов місцевості. Однак ISW також вважає, що російські війська не зможуть зробити значний в оперативному плані прорив», – мовиться в повідомленні.