В останні дні спецназ та артилерія ЗСУ провели три успішні операції на Луганському напрямку. У ході однієї з них втрати зазнала особиста армія глави Чечні Рамзана Кадирова.

Про це повідомив голова Луганської військової обласної адміністрації Сергій Гайдай.

За даними Гайдая, “кадировці” було розбито в окупованому Рубіжному. Артилерія ЗСУ злагоджено спрацювала разом зі спецназом та накрила командний пункт “TikTok-військ”. Інформації поки що не багато. Втрати ворога внаслідок цієї атаки уточнюються. Крім того, на цьому напрямі ЗСУ успішно розгромили базу “вагнерівців” у Стаханові, а також накрили військових РФ на нараді у ДК “Хімік” у Сєвєродонецьку.

Варто зазначити, що Луганський напрямок вже понад місяць є найгарячішою ділянкою фронту. Туди росіяни перекинули усі боєздатні сили. Йдеться не лише про кадрові частини ЗС РФ, а й “кадировців”, “вагнерівців”, а також примусово мобілізованих чоловіків Донбасу. Ситуація там дуже важка. Окупанти не залишають спроб продавити лінію фронту ЗСУ, щоб вийти на адміністративні кордони Луганської області. Українські війська чинять ворогові запеклий опір.

Зазначимо, що збройні сили Україні продовжують активно знищувати ворога. Зокрема, напередодні під Камишевахою артилерія ЗСУ зробила “300-м” замкомандира “полку Кадирова”. 

Відомо, що поранення отримав і підполковник, замкомадира полку Межед Уцмігов, позивний Моджахед. Це не перший випадок, коли “полк Кадирова” підпадає під обстріл артилерії ЗСУ. Перший випадок був 24 травня, коли поранення отримав командир та його заступник. Уцмигов разом із іншими окупантами з “полку Кадирова” сиділи в одному з житлових будинків Камишевахи.

Будинок вони перетворили на вогневу точку, сподіваючись, що ЗСУ не вестиме вогонь по них. Проте українська розвідка добре спрацювала, видавши точні координати своїм артилеристам. Ну а далі був прицільний вогонь ЗСУ. Уцмигову вдалося покинути штаб, але під час відступу його поранило в ногу. Іншим його підлеглим не так сильно пощастило і вони вирушили з дому прямо на концерт до Кобзона.

“Полк Кадирова” було створено у 2004 році у Грозному. Підпорядковується МВС РФ. Він позиціонує себе полком поліції спеціального призначення. 24 травня українська артилерія вже била прицільно Камишевахою. Тоді “300-м” став командир “полку Кадирова” Аліхан Дудушев.

Медики діагностували закриту черепно-мозкову травму. Практично аналогічну травму отримав його заступник Жебар Межидов. Обидва перебувають в одній із лікарень окупованого Алчевська.