У тимчасово окупованій Херсонській області російські загарбники влаштували святкування до дня Росії. Незважаючи на всі спроби пропагандистів та окупаційної влади створити “гарну картинку”, місцеві жителі проігнорували “свято”.

В обласному центрі окупанти зігнали на концерт трохи більше 40 людей. Про це “Суспільному” розповів голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

За його словами, намагаючись влаштувати “показуху” з святкуванням, Росія зганьбилася. На херсонців не вплинула ворожа пропаганда, тому люди просто проігнорували “свято”.

“Більш ганебного сорому Росія не могла собі уявити. Там херсонців 30 або 40 людей. Навіть якби врахувати тих, хто ходить на всі свята, незважаючи на їхню політичну прикрасу, їх мало бути більше. Просто неможливо прищепити мертве дерево до живого”, – сказав Самойленко.

Цікаво, що окупанти встановили сцену і так званий “гуманітарний центр” біля кіноконцертної зали “Ювілейний” у Херсоні. Однак і там пропагандистам не вдалось створити масовку. На концерт зібралося трохи більше 10 людей. У свою чергу, радник голови Херсонської обласної військової адміністрації Сергій Хлань розповів, що росіяни влаштували святкування і в інших містах області. Також він зазначив, що херсонські партизани по-своєму “привітали” загарбників. Рух опору розклеїв у Херсоні листівки із QR-кодами. Вони пропонують окупантам здаватися.

Також херсонські партизани привітали так званого “гауляйтера” Херсона Володимира Сальдо. У свою чергу мешканцям міста нагадали, що Збройні сили України вже близько та готові звільняти Херсон від загарбників. Мер Скадовська Олександр Яковлєв у Facebook розповів, що окупанти влаштували чергове “свято” у районному центрі. Проте, за його словами, окрім артистів та охоронців зі зброєю на концерті практично нікого не було.

“Шкода тих, хто під ці пісні танцює та приспівує, і не розуміє, що буде змушений танцювати під дулами автоматів, якщо навіть у полі зору військових не буде. Ніколи такого не було в історії України, щоб московія займалася культурним та духовним розвитком України. Під окупацією можливі лише репресії до тих, хто хоче бути українцем та жити в Україні”, – зазначив Яковлєв.

Нагадаємо, українські захисники продовжують проводити контрнаступ у Херсонській області. Їм вдалося вибити російських окупантів із населеного пункту Таврійське. Напередодні також повідомлялося, що фронт контрнаступу ЗСУ на Херсонщині розгорнуто вже на 20 км завширшки. Наступ наших воїнів набуває системного характеру.