Збройні сили РФ перекинули 10 військових літаків на територію окупованого Криму. Український військово-морський флот дав зрозуміти, що готовий дати відсіч, якщо Москва знову спробує перешкодити Україні використовувати ключові порти біля Криму.

На тлі риторики сторін аналітики заявляють, що Москва сповнена рішучості посилити контроль над водами навколо Кримського півострова, повідомляє Newsweek.

"Росіяни прагнуть до повного панування над Керченською протокою та Азовським морем, а українці не хочуть поступатися контролем над своїми територіальними водами або свободою проходу через протоку, адже це їхнє право. Тому ймовірність ескалації висока", – сказав Майкл Карпентер, колишній заступник помічника міністра оборони США, що відповідає за Росію, Україну та Євразію.

"Я хвилююся, що український військово-морський флот занадто малий, щоб відстоювати свої права перед набагато більшим російським Чорноморським флотом. Тому, якби я давав пораду Україні, я б не став робити ще один прохід через протоку", – продовжив Карпентер.

За словами експертів, у Західній Європі та Сполучених Штатах люди почуваються комфортно на вихідних, і ймовірність того, що Росія скористається відволікаючим чинником для нападів на сусідню Україну, збільшується.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Москва любить здійснювати агресію, коли світ не звертає на це уваги. Вона вторглася в Афганістан під час різдвяного сезону 1979-го і напала на Грузію під час серпневих канікул", – заявив Джон Гербст, колишній посол США в Україні.

Незважаючи на те, що після нещодавнього захоплення українських суден у Керченській протоці міжнародне співтовариство звинуватило Росію в агресії та закликало Москву дотримуватися міжнародного права, експерти вважають, що святкові дні в поєднанні з нещодавньою відставкою міністра оборони США Джеймса Меттіса можуть створити ідеальний сценарій для наступу Росії.