Британський військовий експерт, полковник запасу армії Його Королівської Величності короля Чаррльза ІІІ Глен Грант в інтерв’ю ведучому Антону Борковському розповів що повинна зробити Україна для перемоги. 
 

Російські спецслужби та ЗМІ намагаються спекулювати на темі масштабного витоку інформації. 

 
“Найперше все це скидається на правду, оскільки там була правильна інформація, яка дуже схожа на інструктаж, який підготували для когось спецслужби, такий собі брифінг не лише про Україну, але й про світ загалом. Мені це дуже нагадує ввідний інструктаж для когось, хто нещодавно перейняв повноваження. Такі брифінги проводять для тих, хто тільки-но починає працювати в Держдепартаменті, в Білому домі, Пентагоні і т.п. Такий собі брифінг про поточну позицію у глобальному масштабі. І це би так і було, якби вказані в документах дані не були підроблені. Тобто хтось знайшов ці документи, передав їх, наприклад, росіянам, відтак було змінено деякі цифри та інформацію на сторінках про Україну, щоб її позиція виглядала гірше, а російська – краще. 

Не можу коментувати сторінки про інших союзників і про інші регіони світу, тому що я не бачив жодної з них. Ознайомився лише зі сторінками про Україну, але, очевидно, що вони неактуальні, оскільки там подано інформацію кількамісячної давності. Тож заяви британського міністерства оборони про те, що багато інформації там не відповідає дійсності, насправді правдиві. Ця інформація неправдива, тому що вона застаріла. Цей витік без сумніву засмутить союзників, які передають США інформацію. Це удар по таких країнах, як Великобританія, Австралія, Нова Зеландія, які мають тісні зв’язки в розвідці, і тепер вони будуть думати про те, чи можна взагалі передавати Америці інформацію, щоб вона бува куди не просочилася. Так що це, безумовно, неприємна історія. Гадаю, той факт, що Америка шпигує за певними своїми союзниками, за якими їй не потрібно шпигувати, яким вона може просто поставити запитання і отримати правдиві відповіді, також турбує багатьох. Я цілком упевнений, що Великобританія дає правдиву інформацію США, так само як і Австралія, Нова Зеландія, Тайвань та інші країни. У них немає причин брехати. Це також негативно вплине на соціальні настрої і тому Америці доведеться докласти чимало зусиль, щоб переконати людей, що таке більше не повториться. Але насправді американці повинні були бути готові до того, що щось подібне може статися. Адже після того, як до секретних документів дотягнулась рука Трампа, було абсолютно ясно, що їхній контроль над такого роду документами залишає бажати кращого. Я кілька разів писав про це у Твіттері і про те, що їм потрібно було переглянути своє поводження з такого роду стратегічною інформацією. Бо якщо дотягнувся Трамп, то це міг зробити будь-хто”, – сказав експерт. 

Тепер щодо України. По-перше, витік видав одну чи дві речі стратегічної важливості, однією з яких є питання протиповітряної оборони, але це насправді може зіграти і на користь, тому що на такому рівні акцентується, що українці вичерпують свої оборонні ракети, про що, власне, будь-хто може здогадатися, тож це скоріше чинить тиск на міжнародну спільноту, щоб зрештою надати Україні більше систем протиповітряної оборони. Мені відомо, що 

США зараз намагаються прискорити поставки систем ППО і ракет в Україну, аби запобігти тому, про що йдеться у звіті розвідки, а саме щоб в Україні не закінчилися ракети. 

Тож не все так погано у тому, що ця інформація стала публічною. Головно, в документах не йдеться про те, як, де і коли Україна перейде у контрнаступ. Противнику залишається лише про це здогадуватися, які і про рівень готовності, але знову ж таки, цей рівень готовності було оприлюднено оборонними відомствами Великобританії, Швеції, Німеччини, а також багато громадян говорили про те, коли їхнє обладнання поїде в Україну, та які навчання відбуваються. Тож все це давно обговорювалось, і жодної новизни в цьому немає. Україна може бути певна, що Росія особливим чином не зможе скористати з цих документів, а питання протиповітряної оборони незабаром буде закрито.