Вчора ввечері гучна бавовна накрила Луганськ.

Російська пропаганда у місцевих пабліках поширила інформацію про те, що це робота Storm Shadow, які випустили ЗСУ.

Військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан переконаний, що росіяни зробили із тимчасово окупованого Луганська воєнний хаб. 

Було зафіксовано щонайменше один приліт у район авторинку. Потім росіяни почали поширювати інформацію, що влучання було по новому асфальтобетонному заводу. Самі ж “офіційні” особи міста заявили, що це – робота українських військових.

Після того, як у нас з’явилися HIMARS, то практично все своє військове майно, яке потім має поширюватися по лінії фронту, перенесли у Луганськ,– заявив Світан 24 каналу.

Усе місто переповнене технікою, а на підприємствах, які раніше функціонували за призначенням, тепер майстерні, де і здійснюється її ремонт. Росіяни користуються тим, що переважна частина підприємств була орієнтована на обробку металу.

На думку Світана, не дивно, що тепер це військові об’єкти, до яких долітають ракети Storm Shadow.

На превеликий жаль, військова операція зі звільнення Луганської області буде складною. Російські окупанти встигли закріпитися на території регіону і отримали підтримку у вигляді бойовиків так званої “ЛНР” і сил, які втекли з Харківщини.

Таку заяву зробив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону

“У ворога там було формування, це так зване “ЛНР”, яке він використовував в якості плацдарму для підготовки нападу на нас, в тому числі створивши там цей корпус “народної міліції”. Він під керівництвом російських офіцерів готувався до війни постійно, тренувався, коли була Операція об’єднаних сил”, – сказав Череватий.

Череватий також зазначив, що росіяни організували інженерне обладнання позицій. А угруповання ворожих військ у Луганській області посилили окупанти, які зуміли втекти з Харківщини та Лиману на Донеччині. Це вплинуло на тактику дій ЗСУ. Українські захисники не проводять лобові атаки, а завдають ударів високоточною зброєю і здійснюють швидкі контрнаступи.

“Ми максимально їх вражаємо спочатку вогнем, в тому числі високоточними боєприпасами, і тільки з’являється можливість, як це було в останній раз в Макіївці, ми звільняємо досить швидко. Просто для цього потрібен час”, — заявив Череватий.

Військовий експерт Олександр Коваленко вважає. що операція з деокупації Луганщини може бути подібна до дій ЗСУ під час звільнення Харківщини

“ЗСУ можуть деокупувати Кремінну, не ліквідувавши загрозу Білогорівці. Оскільки Білогорівку слід розглядати, як початок для звільнення Севєродонецька та Лисичанська. Своєю чергою Кремінна відіграє зовсім іншу роль на театрі бойових дій. Зокрема, звільнення Кремінною пошкодить систему логістики окупантів на Сході України та відкриє шлях для звільнення всієї Луганщини”, – пояснив Коваленко в етері телеканалу “Еспресо”

Експерт вважає, що в разі успішних дій в районі Кремінної, ЗСУ можуть відкрити собі дорогу до Луганська.

“Ідеальним варіантом розвитку подій, звісно, був би контрнаступ ЗСУ на всіх напрямках Донеччини та Луганщини. Зокрема, з Білогорівки в напрямку Севєродонецька та Лисичанська, а з Кремінної в напрямку Рубіжного. Таким чином ми можемо говорити, що ЗСУ можуть вийти на локацію, яка відкриває дорогу на Луганськ”, – розповів Коваленко

Також експерт наголосив, що звільнення Луганщини може бути подібним до операції по деокупації Харківщини.

“Окупанти намагаються активно діяти в напрямку Білогорівки, щоб унеможливити контрнаступ ЗСУ. Проте, я вважаю, що таким чином повторюється сценарій операції ЗСУ зі звільненням Харківщини. Вони намагаються собі розширити буфер безпеки, як було з Балаклії в напрямку Гусарівки. Проте чим все закінчилось, особливо для Балаклії, ми всі прекрасно знаємо. Тому цілком ймовірно, що звільнення Луганщини буде подібним до операції зі звільненням Харківщини”, – додав він.