Президент України Володимир Зеленський прокоментував “вимоги” ватажків “Л/ДНР” про відведення українських військових з Донбасу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив на спільному брифінгу із президентом Естонії Аларом Карісом, відповідаючи на запитання журналістів.

“Ми з ними не спілкуємося. Ми не розуміємо, хто це”, – зазначив президент.

Як відомо, сьогодні в “ЛНР” закликали Україну “добровільно” відвести війська, оскільки окупанти вважають своєю територією всю Луганську та Донецьку область. У свою чергу, заступник очільника МЗС РФ Андрій Руденко заявив, що Росія визнає “ДНР” і “ЛНР” у тих межах, де “поширюється дія влади ОРДЛО”. Тобто, як стверджують бойовики, у межах Донецької і Луганської областей.

“Кордони, в рамках яких керівництво “ДНР” та “ЛНР” здійснює свої владні повноваження та юрисдикцію”, – сказав Руденко журналістам, відповідаючи на відповідне запитання.

Водночас речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, Росія визнає “ДНР” та “ЛНР” у тих межах, “у яких вони себе проголошували”. Варто зазначити, що у так званому “законодавстві ОРДЛО” зазначено, що території “ДНР” і “ЛНР” – це території Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо, увечері 21 лютого Путін оголосив про визнання “незалежності” так званих “ДНР” та “ЛНР”. Після заяви про визнання “незалежності” терористичних “ДНР” та “ЛНР” очільник Кремля у присутності ватажків бойовиків Дениса Пушиліна та Леоніда Пасічника підписав відповідний указ, а також договори про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу між РФ та “ЛДНР”.

Увесь цивілізований світ засудив визнання Кремлем ОРДЛО, яке є прямим порушенням територіальної цілісності та суверенітету України. Зокрема, Європейська народна партія закликала Євросоюз негайно запровадити нові санкції для поступового виключення Росії із європейської економіки. 

У своїй заяві партія назвала рішення Росії кричущим порушенням міжнародного права, територіальної цілісності України та мінських угод. Крім того, за словами депутатів, Брюссель та НАТО мають надати повноцінну військову підтримку Києву для захисту європейського суверенітету та способу життя.