Український президент Володимир Зеленський має намір відвідати низку країн Азії. Наразі триває робота над підготовкою масштабного турне.

Заступник глави Офісу Президента Ігор Жовква повідомив, що наразі щодо цього ведуться відповідні дипломатичні переговори.

Посадовець зазначив, що точна дата візитів поки невідома. “Азійський регіон так само, як і всі інші регіони світу, періодично потерпає від коронавірусу”, – підкреслив він.

За попередньою інформацією, мовиться про Китай, Південну Корею та Індонезію. Проте остаточний перелік держав, які відвідає Зеленський, ще формується.

Крім цього, Жовква повідомив, що для цих візитів вже підготували низку угод. Також є перспективні проєкти, спрямовані на розвиток торгівлі та залучення інвестицій в Україну.

Заступник керівника ОП також висловив співчуття рідним Сергія Камишева, українського посла в Китаї, який помер 14 лютого. Наразі шукають, хто б міг замінити його на посаді.

Водночас ОП продовжує роботу над підготовкою візиту Зеленського до Штатів. Напередодні, зокрема, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба поспілкувався телефоном з держсекретарем США.

“Триває робота по лінії не лише Держдепартаменту, але й Білого дому. Також готується телефонна розмова між президентами обох країн”, – наголосив Жовква.

“Безумовно, така розмова відбудеться. Я б не драматизував – не відраховував дні, хвилини й години. Вона буде, так само як і взаємний обмін візитами”, – запевнив він.

За його словами, мовиться про питання політичної підтримки, широкого залучення США до переговорів щодо миру на Донбасі, деокупації Криму, а також економічної співпраці.

Нагадаємо, Зеленський на початку лютого заявив, що вірить у те, що Байден запросить його до себе і ця зустріч стане проривом у відносинах двох країн.

В інтерв’ю американському журналісту Axios Джонатану Свону, яке вийшло також на каналі HBO, політик наголосив, що йому б дуже хотілося, аби Байден глибше познайомився із нашою державою. Повний текст розмови оприлюднили на сайті президента.

“Я думаю, що обов’язково буду запрошений президентом Байденом у Білий дім, й із задоволенням прийму це запрошення. Я вважаю, що у нас є багато про що не тільки говорити, а багато чого зробити”, – підкреслив Зеленський.

Він також поділився своїм передчуттям з приводу того, що на світ очікують серйозні позитивні зміни саме під час каденції Байдена.

“Я б дуже хотів, щоб ми змогли допомогти йому у цій справі, а президент Байден допоміг Україні, яку він прекрасно знає. Але не так глибоко, як нам хотілося б. Впевнений, що після нашої зустрічі це буде саме так”, – сказав український президент.

“І я думаю, що запрошення, наша зустріч з президентом США – це символ і відповідь на всі ті питання, які були від вас із самого початку про те, чого очікує Україна від США, чи сприймають США Україну як партнера, чи ми вийдемо на інший рівень наших відносин, чи зможуть США допомогти закінчити війну у Європі”, – підсумував він.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.