Джо Байден заявив, що на Росію очікують серйозні наслідки у разі вторгнення на територію України. За його словами, реакція буде миттєвою.

Про це повідомляє видання The Guardian.

Американський президент зазначив, якщо ж Москва намагатиметься вирішити ситуацію шляхом діалогу, то Сполучені Штати, союзники та партнери “продовжуватимуть діяти сумлінно”.

Якщо замість цього Росія вирішить піти від дипломатії та напасти на Україну, Росія нестиме відповідальність, і вона зіткнеться з швидкими та важкими наслідками,– сказав Джо Байден.

Він також наголосив, що світ повинен розуміти, яку загрозу несе Росія та має бути готовим відповісти, у разі спроби Путіна почати повномасштабне вторгнення.

Байден зазначив, що засідання Радбезу ООН, яке відбулося 31 січня, є критичним кроком у згуртуванні світу.

Щоб висловитися в один голос про: відмову від застосування сили, заклик до військової деескалації, підтримку дипломатії як найкращого шляху вперед і вимогу відповідальності від кожної держави-члена щодо утримання від військової агресії проти сусідів,– наголосив президент США.

Окрім того, постійний представник України при ООН закликав Росію до переговорів. Відповідну заяву він зробив 31 січня під час засідання Ради безпеки ООН через загрозу масштабного вторгнення Росії до України. 

“Для України безальтернативно – конфлікт має розв’язуватись дипломатично й завершитись відновленням її суверенітету та територіальної цілісності”, – сказав Кислиця.

До цього він додав, що Україна не планує військовий наступ на Донбас та Крим. Та підкреслив неможливість Росії заветувати вступ України до НАТО.

“У нас немає можливості йти на компроміси у принципових позиціях. Найпринциповіша позиція для нас полягає у тому, що ми маємо суверенне право самостійно вирішувати питання власної безпеки, вступати в Альянси та об’єднання, які Росія не може намагатись заветувати та поставити під сумнів”, – аргументував представник України.

Також Кислиця заявив, що Володимир Зеленський готовий зустрітися зі своїм російським колегою.

Якщо у Росії є питання до України, то краще зустрітися і провести перемовини. А не приводити солдат на український кордон та залякувати й шантажувати український народ,– заявив Кислиця.

Також представник України при ООН пригадав, що для України першочерговий пріоритет – досягти сталого та безумовного режиму припинення вогню на Донбасі. Він має бути надійний й тільки на цій основі можна вживати подальших кроків.

У свою чергу, Генеральна секретарка ООН закликає все міжнародне співтовариство не допустити військової конфронтації та сприяти сприятливим умовам для продовження дипломатичних зусиль щодо врегулювання кризи. Інтервенція будь-якої із сторін буде порушенням міжнародного права та Статуту ООН.

“РФ загрожувала військовими діями у разі невиконання своїх вимог. США віддають перевагу мирному діалогу для вирішення кризи навколо України, не бажають конфронтації, але готові до рішучої відповіді”, – запевнила Томас-Грінфілд.

А зі слів постійного представника Великої Британії при Організаціїї Джеймса Каріукі стягування російських військ до кордонів з Україною є найбільшим військовим накопиченням у Європі за останні десятиліття.

“Велика Британія рішуче налаштована вести конструктивний діалог, якщо Росія щиро прагне знайти дипломатичне рішення Будь-яке російське вторгнення чи акт агресії проти України буде серйозним порушенням міжнародного права та зобов’язань Росії відповідно до Статуту ООН”, – резюмував Каріукі.