Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб проти суверенітету України 10 вересня оприлюднить результати розслідування у справі “вагнерівців”.

Про це Голова ТСК нардепка Мар’яна Безугла від “Слуга Народу” написала у Facebook.

“Завтра (у п’ятницю 10 вересня – ред.) ми оприлюднюємо результати роботи, інформацію щодо кейсу вагнерівців у максимальному обсязі, що може бути, та переходимо до наступних питань роботи ТСК: переговори Медведчука та інших з росіянами, Іловайськ, Дебальцеве, Мінські домовленості”.

Зазначається, що спочатку ТСК засідатиме у закритому режимі, члени заслухають таємні матеріали щодо “вагнерівців”, а потім дадуть брифінг для журналістів.

Нагадаємо, раніше американська телекомпанія CNN оприлюднила публікацію про спецоперацію із затримання терористів з російської ПВК Вагнера, яка була зірвана влітку 2020 року. За даними CNN, це була операція українських спецслужб, які планували захопити бойовиків, причетних до воєнних злочинів, у тому числі до збиття літака MH-17.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що версія телеканалу CNN про зірвану спецоперацію із затримання російських бойовиків «Вагнера» є перекладом англійською мовою старої російської дезінформації. Про це Подоляк сказав «Укрінформу».

«CNN несподівано озвучила дуже дивну версію так званого вагнерівського скандалу. На мій погляд, іноді явно трапляються такі анекдотичні ситуації, які складно навіть придумати. Не минуло й кількох годин, як уже й офіційний представник ФСБ (ага, тієї самої) похвалив CNN за цей матеріал», – зазначив Подоляк.

Він звернув увагу, що в матеріалі не вказано ані імен, ані посад представників спецслужб, які нібито коментували ситуацію з «вагнерівцями».

«Що там сказано? Все як завжди. Обов’язкові анонімні відставники – і це ключове – щось підтверджують. Інше анонімне джерело щось спростовує. Ще раз: анонімні, без прізвища, без посади і, отже, джерела, що не мають інформаційної та репутаційної цінності», – підкреслив він.