Олексій Данілов переконаний, що українській армії вистачить потужності, аби повернути під контроль України Донецьк і Луганськ. В ефірі “Право на владу” секретар РНБО підкреслив, що для цього потрібен лише наказ верховного головнокомандувача, тобто Володимира Зеленського.

Як підкреслив Данілов, українські військові виконували чимало завдань по всьому світу, зокрема й в Афганістані.

Він наголосив, що жодна країна світу не могла виконати ті завдання, які зробили наші бійці.

Вони виконують такі завдання, якщо сьогодні верховний головнокомандувач дасть команду взяти Донецьк і Луганськ, вони можуть зробити це,– заявив Данілов.

Зовсім інше питання – що робити з десятками чи сотнями тисяч людей, які під час цього можуть загинути.

“Для мене дивно чути, коли люди, які жодного разу не були на фронті, починають постійно ходити з ефіру на ефір та паплюжити нашу армію. Ганьба!”, – додав секретар РНБО.

Однак Данілов зазначив, що наразі Україна намагається рухатися демократичним сценарієм у питанні повернення окупованих Росією територій. Але це не означає, що ми спілкуватимемось з підлеглими Володимира Путіна, так як Україна не визнає ні “ЛНР”, ні “ДНР”.

Данілов зазначив, що загалом українська влада має сценаріїв розвитку подій. Перший з них – дипломатичний. Як пояснив секретар РНБО, він передбачає домовленості із залучення до переговорного процесу Німеччини та Франції.

Але я хочу зауважити, що жодне рішення, яке спільно ухвалили, Росія не прийняла. Ба більше, коли Путін пропонує нам спілкуватися з його підлеглими, – це для нас образа,– заявив Данілов.

Ніяких “ЛНР” і “ДНР” для нас не існувало і не існує, додав він. Аби звільнити окуповані території, на думку Данілова, слід спілкуватися з компетентною людиною, тобто з Путіним.

Додамо, що Володимир Зеленський під час зустрічі з Ангелою Меркель закликав тиснути на Росію, поки не буде нормандської зустрічі. Однак, як сказав речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович, ймовірність того, що зустріч у нормандському форматі відбудеться найближчого місяця – дуже невисока.