Вже майже рік триває повномасштабне вторгнення РФ в Україну. За цей час окупаційна армія неодноразово зганьбилась на полі бою і не досягла бажаних результатів. До того ж, увесь цивілізований світ консолідував свої зусилля навколо України і тепер єдине, на що може розраховувати РФ – тотальна поразка. Це прекрасно розуміють деякі представники вищих ешелонів російської влади. Серед них секретар ради безпеки російської федерації Микола Патрушев. Він усвідомлює перспективи розвитку ситуації на фронті і вже починає “грати в довгу”. 
 

Про це в ефірі телеканалу “Еспресо” розповів російський опозиціонер Марк Фейгін. 

“Хочу зауважити, як коментує Патрушев ситуацію щодо підриву “Північного потоку – 2” на відміну від усієї російської пропаганди. “У нас даних нема”, – каже Патрушев, який є секретарем радбезу. “Стверджувати цього я не можу”. Це саме Патрушев підтримує відносини з Джейком Салліваном, який має аналогічну посаду – він радник з нацбезпеки РФ. 22 лютого, напередодні вторгнення було засідання ради безпеки РФ, де мали розв’язувати питання війни. Хоча публічно цей запис показали з обговоренням питання визнання “ЛНР-ДНР”, – нагадав Фейгін. 

Російський опозиційний політик також додав, що саме Патрушев вносив пропозиції щодо зустрічі з Байденом. 

“І саме Патрушев висловився дуже обережно: та ні, нам треба з Байденом зустрітися, поставити питання руба. Його голос звучав дещо обережно стосовно того, що казали Медведєв та решта. Це свідчить про те, що Патрушев реально оцінює ситуацію, він людина цинічна, холоднокровна, злочинна, тому усвідомлює, що лізти поперед батька в пекло, з урахуванням перспектив розвитку ситуації на фронті, немає сенсу. І удавати, що є більшим патріотом, ніж це потрібно”, – зауважив Фейгін. 

 
І коли еліта навколо кремлівського диктатора вже розуміє, що далі чекає на російських загарбників на фронті, сам Путін продовжує жити в своїх божевільних планах та ймовірно  під час так званого “святкування” річниці повномасштабного наступу на Україну, яке начебто запланований на 22 лютого, може оголосити про зміну ядерного законодавства. Про це повідомив директор Українського інституту майбутнього, колишній радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко в ефірі національного телемарафону. 

“Вони будуть святкувати на концерті в “Лужніках” (стадіон у Москві – УНІАН), не думаю, що будуть якісь важливі заяви. Єдине, що ми можемо теоретично почути від Путіна – це про зміну ядерного законодавства про застосування ядерної зброї. Це для того, щоб у черговий раз спробувати підняти ставки в переговорах із Заходом. Єдине, чим він може підіймати ставки, – це ядерна зброя”, – сказав він. 

За словами Денисенка, не можна виключати, що Росія буде змінювати ядерне законодавство, але говорити про те, що після таких змін до запуску ядерних ракет один крок, не можна.  
 
Водночас на думку аналітиків американського інституту вивчення війни, страх ризикувати наразі стримав главу Кремля від масштабнішої мобілізації, ніж 300 тис. військовослужбовців, вважають аналітики. І зараз, боячись суспільного невдоволення, він не оголошує другої хвилі мобілізації, імовірно, схиляючись до її “тихої” версії. 
 
Путін боїться ухвалювати ризиковані рішення, які можуть похитнути його особисту владу, а тому та ж ядерна війна й відкрите протистояння з НАТО є малоймовірними, доходять висновку в ISW.