Постпред України при ООН Сергій Кислиця вважає абсурдом, що ООН розгортає свої гуманітарні місії під загрозою обстрілів з боку РФ, яка сидить у кріслі постійного члена Радбезу.

Про це він сказав в інтерв’ю українським ЗМІ, відповідаючи на запитання щодо реагування ООН на катастрофу, спричинену підривом Росією Каховської греблі.

На початку повномасштабного вторгнення у березні-квітні минулого року ООН виявилася не готовою реагувати оперативно, оскільки вперше за свою історію зіткнулася з війною такого характеру й масштабу в Європі, сказав постпред. Проте доволі швидко адаптувала свою діяльність у координації з українським урядом та налагодила гуманітарне реагування.

За словами Кислиці, «в ООН ніколи не замовчували, що Росія не надає доступу гуманітарним місіям на тимчасово окуповані території, попри численні запити». Так було під час блокади Маріуполя, захоплення районів Харківщини та Чернігівщини, окупації частин Донецької та Луганської областей – починаючи з 2014 року, додав він.

Гуманітарний персонал не має зброї, тому необхідні гарантії безпеки з боку окупантів, а Росія не дає таких гарантій і всі запити ігнорує, пояснив Кислиця.

«Отже, варто чітко розуміти, що корінь зла в цій ситуації – це РФ. І цей корінь треба вирвати. Адже це абсурд, що ООН розгортає свої гуманітарні місії під загрозою обстрілів з боку РФ, яка сидить у кріслі постійного члена Радбезу ООН», – наголосив постійний представник України.